iOS 15.01 güncellemesi geldi! Peki neler değişti?

Apple, iOS 15.1 güncellemesini sundu. Birçok probleme sebep olan iOS 15'in ardından neler değişti?

iOS 15.01 güncellemesi geldi! Peki neler değişti?

Apple kısa süre önce iOS 15 güncellemesini yayınlamıştı. Ancak güncelleme beraberinde bir sürü problem getirmişti. Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri problemler arasında hızla tükenen şarj sorunu ve dokunmatik ekranda yaşanan aksaklıklar yer alıyordu.

Apple daha önce Apple Watch ile iPhone 13 cihazların ekran kilidinin de açılabileceğini duyurmuştu. Ancak kullanıcılar burada da problem yaşıyorlardı. Şirket tüm bu problemleri çözmek için kolları sıvadı ve iOS 15.01 güncellemesini yayınladı. Peki güncelleme ile neler değişti? Gelin bir bakalım.

Apple, iOS 15.1 güncellemesini yayınladı! Peki neler değişti?

iOS 15.01 güncellemesi geldi! Peki neler değişti? - Resim : 1

iOS 15 güncellemesi ile gelen problemlerin ardı arkası kesilmiyordu. Bazı kullanıcılar Wifi bağlanma problemi dahi yaşadıklarını bildirdiler. Apple nihayet bu problemlere el attı ve iOS 15.01 güncellemesini yayınladı. 

Apple yaptığı açıklamada, güncelleme içeriğinde iPhone'la ilgili dile getirilen hatalar için düzeltmeler yer aldığını duyurdu. Ortaya çıkan bir diğer problem de cihazda depolama yerinin kalmadığıyla ilgili sürekli uyarı gelmesiydi. iOS 15.01 güncellemesi ile depolama yeri kalmadı hatası ve Apple Watch ile ekran kilidi açma hatası nihayet düzeltildi. Kullanıcılar artık FACE ID'ye gerek kalmadan Apple Watch'ları ile iPhone cihazlarında ekran kilidini açabilecekler. 

Ancak diğer problemler henüz düzeltilmiş görüşmüyor. Kullanıcılar bir süre iOS 15.01 güncellemesini değerlendirip şarj problemi gibi problemlerin devam edip etmediğini gözlemleyecek. Bunun neticesinde Apple durumu düzeltmek için yeni bir güncelleme de yayınlayabilir.