Mobil

iOS 16 almayacak iPhone modelleri! Tam liste

iPhone kullanıcılarının en heyecanlı günlerinden biri olan WWDC’nin ilk günü fırtına gibi geçti. İşte yeni iOS sürümünün temel özellikleri ve bu sürüme yükselebilecek iPhone modelleri.

iOS 16 almayacak iPhone modelleri! Tam liste

Dünyanın gözü kulağı bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeydi. Apple tarafından gerçekleştirilen Worldwide Developers Conference’ın ilk günü, çok önemli yeni cihazlara ve yeni işletim sistemi sürümüne sahne oldu. Bununla birlikte şüphesiz 7’den 70’e bütün iPhone kullanıcılarının en çok merak ettiği başlık iOS 16’ydı.

Apple tarafından bugün resmen tanıtılan yeni iOS sürümünün ilk dikkat çeken yeniliği çok daha kullanışlı ve işlevsel hale getirilen kilit ekranı oldu. Buna göre artık iPhone kullanıcıları kilit ekranının hemen hemen her yapısına müdahale edebilecekler.

iOS 16 almayacak iPhone modelleri! Tam liste

Ayrıca artık iMessage uygulaması da WhatsApp benzeri birçok özelliğe kavuştu. Telefonun ana ekranının daha kişiselleştirilebilir olması, gizlilik ayarlarının genişletilmesi, emoji desteğinin arttırılması, canlı metin özelliğinin geliştirilmesi gibi daha birçok yeniliğin de iOS 16 ile birlikte hayatımıza gireceğini hatırlatalım.

Bununla birlikte iOS 16’nın tanıtılmasıyla birlikte akıllarda da tek bir soru oluştu, hangi iPhone modelleri bu güncellemeyi alabilecek? Aslında bu konu hakkında daha önce pek çok sızıntı yayılmış ve Apple tarafından bugün yapılan açıklamada bu sızıntılara paralel oldu. Buna göre iOS 16 güncellemesini alabilmek için en az iPhone 8 modeline sahip olmanız gerekiyor. Diğer bir ifade ile iPhone 7 serisi ve öncesi iOS 16’yı alamayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.