Mobil

iOS 16.1, beklenen pil yüzdesi özelliğini geri getiriyor!

Apple iPhone kullanıcılarının uzun süredir beklediği pil yüzdesi özelliğini sunmaya karar verdi. İşte özellikle ilgili tüm detaylar.

iOS 16.1, beklenen pil yüzdesi özelliğini geri getiriyor!

iPhone Face ID aldığından beri, artık çok fazla yer kaplayan bir çentik olduğu için durum çubuğuna pil yüzdesini eklemek mümkün değildi. Ancak iPhone kullanıcıları bir süredir bu özelliği geri istiyor gibi görünüyordu. Bu kapsamda teknoloji devi de kullanıcılarını daha fazla bekletmeden özelliği sunmaya karar verdi.

iOS 16.1, beklenen pil yüzdesi özelliğini geri getiriyor!

iOS 16.1, beklenen pil yüzdesi özelliğini geri getiriyor! - Resim : 1

Kullanıcılar, yüzde ne kadar pil kaldığını görmek için iPhone'un kontrol merkezini aşağı çekmek zorunda kalıyor. iOS 16 ile pil yüzdesi bir özellik olarak eklendi ve etkinleştirildiğinde durum çubuğundaki pil simgesinin hemen üstünde yüzde miktarını gösteriyordu. Özellik iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini hariç tüm Face ID'li iPhone'lara eklendi.

Geliştiriciler için iOS 16'nın ilk Beta sürümünde, MacRumors forumlarında birden fazla kullanıcı, pil yüzdesi özelliğinin artık FaceID çentiklerine sahip tüm iPhone'ların pil simgesinin üzerinde bir sayı görüntülemesine izin verdiğini bildirdi.

Bu kapsamda artık iPhone kullanıcıları pil yüzdesi özelliğine sahip olacak. iOS 16 güncellemesine gelecek olursak, güncelleme eski güncellemelere göre ciddi anlamda ilgi gördü ancak bazı kullanıcılar bu güncellemeden memnun değil. Özellikle Instagram mesajlaşmalarında karmaşık bir görüntüye sebep olan güncelleme yine de kullanıcılar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.