Mobil

iOS 16.2’nin ayak sesleri duyulmaya devam ediyor

iPhone kullanıcılarının büyük bir heyecanla bekledikleri yeni sürüm hakkında oldukça önemi iddialar mevcut.

iOS 16.2’nin ayak sesleri duyulmaya devam ediyor

Akıllı telefon dünyasının en popüler ismi olan iPhone, her zaman olduğu gibi yine yeni sürüm heyecanı yaşıyor. Apple’ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri olan yazılım desteği sayesinde, iPhone kullanıcıları belirli aralıklarla yeni işletim sistemi sürümlerine kavuşmanın heyecanını yaşıyorlar.

Eylül ayında kullanıma sunulduktan sonra yine önceki senelerde olduğu gibi bir hayli hızlı bir şekilde yayılan yeni iOS sürümü, geçtiğimiz aylarda iOS 16.1 ile ilk önemli yamasını almıştı. O tarihten bu yana yeni bir kapsamlı güncelleme paketi bekleyen iOS 16 kullanıcıları, geçtiğimiz günlerde servis edilen iOS 16.1.2. güncellemesiyle hayal kırıklığına uğradılar. Akıllı telefon kullanıcılarının servis edilen bu yama karşısında hayal kırıklığına uğrama sebebi ise, beklentinin böylesi ufak ve dar kapsamlı bir yama değil iOS 16.2 gibi geniş ölçekli bir şey olmasından kaynaklanıyordu.

iOS 16.2’nin ayak sesleri duyulmaya devam ediyor

Ancak Apple’a yakın kaynaklar beklenen haberi verdi. Buna göre eğer sızıntılar doğruysa ve yapılan analizlerde bir hata yoksa, Apple önümüzdeki hafta içerisinde yeni sürümünü kullanıcılarıyla paylaşacak. Bu analizin temelinde ise, iOS 16.2 için bugüne kadar servis edilen beta sayısı ve geçtiğimiz yıl Apple’ın bu zamanlarda yürüttüğü strateji yatıyor.

Eğer Apple genelde yaptığı gibi kendi süreçlerine olan bağlılığını sürdürürse, muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde iPhone kullanıcıları yeni işletim sistemi sürümüne kavuşacak diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.