Mobil

iOS 5 Android'i geçti

Yapılan bir testin raporlarına göre iOS 5'in, Android'den daha iyi sonuçlar verdiğini ortaya çıkardı.

iOS 5 Android'i geçti

Spaceport isimli bir site tarafından yapılan testte HTML 5 tabanlı oyunların Android, ve iOS işletim sistemlerinde harika sonuçlar verdiği ortaya çıktı. Ama "PerflMarks report" olarak adlandıran test sonucuna göre, iOS işletim sisteminin çok daha iyi sonuç verdi ve iki uygulama arasında fark olduğu ortaya çıktı.

1331205269_androidapps.jpg

Test ekibi yaptığı açıklamada "Akıllı telefon ve tablet platformlarının ilk kez bu kadar derin ve net şekilde incelemesi yapıldı." Dedi.  Android 4.0 Ice Cream Sandwich tabanlı Samsung Galaxy Nexus üzerinde aynı anda 100'den fazla objenin rahatlıkla farklı şekillerde çalışabildiğini gördüklerini ama aynı testi iPhone 4S ve iPad 2 üzerinde yapan ekip, çok daha farklı sonuçlar elde ettiklerini söylediler. Rapora sonucuna göre iPhone 4S, eş zamanlı olarak 200 objeyi rahatlıkla oynatabilirken bu rakam iPad 2 ile 300 objeye kadar çıktı; Android bu rakamların çok gerisinde kaldı.

1331205298_ios-5-logo.jpg

Test ekibi raporun sonuna iOS 5 ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich'in harika iki yeni güncelleme olduğunu da ekledi. Fakat Android'in GPU konusunda biraz daha çalışması gerektiğini söylediler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.