Mobil

iOS 6, Facebook ile entegre oluyor!

Apple'ın WWDC 12'de duyuracağı mobil işletim sisteminin yeni sürümü iOS 6, Facebook ile entegre olarak gelecek.

iOS 6, Facebook ile entegre oluyor!

WWDC (Worldwide Developer Conference - Uluslararası Geliştiriciler Konferansı) da Apple, dünya çapındaki tüm yazılım geliştiricilere bu konferansta hitap ediyor. Bu konferans 11-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

1338721276_ios-6da-apple-ve-facebook-birlikteligi-263469.jpg

Apple'ın WWDC 12'de mobil işletim sisteminin yeni sürümü iOS 6'yı tanıtacağı düşünülüyor.  Geçtiğimiz yıl Apple, iOS 5'i duyurmuştu sonrada iPhone 4S ile birlikte iOS 5'i piyasaya sürmüştü. Apple'ın bu yılda aynı şekilde ilk önce iOS 6'yı duyurup daha sonrada yeni iPhone modelini tanıtacağı düşünülüyor.

Geçtiğimiz günlerde iOS 6'da 3 boyutlu haritaların olacağı haberleri yayınlanmıştı. Şimdi söylentilere göre iOS 6 Facebook entegrasyonuna sahip olacak. iOS 5 ile gelen Twitter entegrasyonundan sonra şimdide iOS 6 ile de Facebook entegrasyonu gelecek.

Yeni yapılacak olan Facebook entegrasyonunun Twitter ile büyük oranda benzer yapıda olacağı söyleniyor ancak Facebook özellikleri Twitter'dan çok daha farklı olduğu için entegrasyonun ne kadar farklı olacağı ise bilinmiyor.

Facebook arkadaş listesinin telefon rehberi ile senkronize olması ve paylaşım seçeneklerinde Facebook'un yer alması iOS 6 ile standart hale gelebilir. Tim Cook yaptığı açıklamada, Facebook için sarf ettiği 'Harika bir şirket' sözleri ile de Apple ve Facebook'un işbirliğine yeşil ışık yaktı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.