Mobil

iOS 6 nasıl kurulur?

iOS 6'yı nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız haberimizde nasıl kurulduğunun anlatımını bulabilirsiniz.


Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 6'yı dün yayınladı. iOS kullanıcıları cihazlarına yeni sürümü güncellemeye başladılar. Bu yeni güncelleme ile birlikte yenilikler ve düzeltmeler yapılacak.

iOS 6 güncellemesini Apple'ın bazı cihazları alacak. Bu cihazlar şu şekilde:

iOS 6 uyumlu iPhone: iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5 (iOS 6 ile birlikte)

iOS 6 uyumlu iPad'ler: iPad 2, yeni iPad (üçüncü nesil)

iOS 6 uyumlu iPod touch: iPod touch (4. nesil), iPod touch (5.nesil iOS 6 ile birlikte)

Aşağıdaki cihazlar iOS 6'ya yükseltilmeeycek:

Orijinal iPhone, iPhone 3G, orijinal iPod touch, iPod touch 2. nesil, iPod touch 3, orijinal iPad.

:iOS 6 yükseltmesi için iki yol bulunuyor, WiFi üzerinden veya iTunes ile yüklenebilir. Eğer cihazınız iOS 5 veya üstünü çalıştırıyor ise ower-the-air güncelleştirmesine gerek kalmadan direk iOS 6 güncelleştirmesi mümkün olacak.  Eğer sizin firmware iOS 4.x ise iTunes'e bağlanarak yükseltmeyi gerçekleştirebileceksiniz.

iOS 6 kurulumu:

Eğer yazılım güncelleme bölümünde bir yazılım güncellemesi cihazınız için kullanılabilir olduğunu belirten bir pop-up penceresi görmüyorsanız, ayarlar bölümünden bakmanız gerekecek.

iOS 6'yı güncelleştirmek için karşıdan yükle butonuna tıklayın. Daha sonrada yükseltmenin başlaması için yükle butonuna tıklayın.

iOS 6 yükseltmesine başlamadan önce iCloud veya iTunes aracılığı ile cihazınızı yedeklemenizi gerekir. Yükleme esnasında bir şeylerin yanlış gitme ihtimali düşüktür ancak böyle bir durum olduğunda fotoğraf, dosya ve video gibi verilerinizi kaybedebilirsiniz.

iOS 6 güncelleştirmesi birkaç yüz megabayt olacak gibi. Siz iPhone, iPod Touch veya iPad'inize kendi adaptörünü takın. Çünkü yükleme esnasında en az yüzde 50 pil gücü olması gerekiyor.iTunes üzerinden iOS 6 kurulumu:

Eğer daha önce iOS 5.0 sürümünü kullanıyorsanız iTunes çalıştıran bir bilgisayara cihazınızı bağlamanız gerekiyor. Bilgisayarınıza iPhone, iPad veya iPod touch bağlamadan önce iTunes'in en son sürümü (şu anda 10.7) güncellemeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için, iTunes başlatın ve yardım menüsünden güncelleştirmeleri denetleyi tıklatın.


ITunes 10.7 güncelledikten sonra, cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Cihazınızı bağladıktan sonra bir yazılım güncelleştirmesi kullanılabilir olduğunu söyleyen bir mesaj görüntülenecek. Eğer bu mesajı görmüyorsanız, soldaki aygıtlar listesinde hangi cihazı kullanıyorsanız iPhone, iPad veya iPod touch üzerinde tıklatın ve sonra güncelleştir denetle düğmesini tıklatın.

Yükseltme işlemi tamamlanmadan önce cihazınızın bağlantısını olup olmadığından emin olun ve ondan sonra güncellemeyi indirin ve yükseltin.

Şebeke üzerinden ya da iTunes üzerinden güncelleme yaptıktan sonra, iOS cihazınız iOS 6 yüklendikten sonra yeniden başlayacaktır.

Yorumlar
berat
Ben bir sorum olacak yurt disi cihazlarda versiuonu yuklememizde herhangi bir sorun olusur nu
Cevapla
berat
Ben bir sorum olacak yurt disi cihazlarda versiuonu yuklememizde herhangi bir sorun olusur nu
Cevapla
Misafir
fotoları bilgisayara nasıl yuklıcam ???
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.