Mobil

iOS 6'da YouTube olmayacak mı?

iOS 6'nın 4. beta sürümünde neden YouTube uygulaması yok?


Apple, iOS 6'nın 3. beta sürümünün dağıtılmasının üzerinden 20 gün geçtikten sonra mobil işletim sisteminin 4. beta sürümünü de geliştiricilere dağıtmaya başladı.

iOS 6'nın 4. beta sürümünde YouTube uygulamasının sistemden kaldırılmış olması dikkatleri çekiyor. Bir süredir Google ile ilintili uygulamaların yerine Apple, kendi geliştirdiği ve katkıda bulunduğu uygulamaları getirmek için çaba gösteriyor. YouTube uygulamasının kaldırılma nedeni de bu olabilir. Ancak başka söylentilere göre ise Google, uygulamayı geliştirerek bağımsız olarak iOS için yayınlayacağı söyleniyor.

1344310678_ios6beta4.jpg

iOS 6'nın 4. beta sürümünde göze çarpan yenilikler ise şöyle; Facebook entegrasyonu, adres defteri, yetkilendirme durumları ve Apple TV/Bonjour akışları ile ilgili hataların giderilmesi, Sözlük, iTunes ve Maps üzerinde iyileştirmeler gibi özellikler oldu.

10A5376e yapı numarasına sahip sürüm yeni iPad, iPad 2, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 3GS, iPod touch 4G cihazları ile uyumlu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.