Mobil

iOS 6'ya geçiş çok hızlı oldu!

iOS 6 işletim sisteminin kısa bir sürede çıkmasına rağmen cihazların büyük bölümü geçiş yaptı.

iOS 6'ya geçiş çok hızlı oldu!

Apple iOS6'yı yaklaşık iki hafta önce yayınladı. Yayınlanmasının üzerinden bu kadar kısa bir süre geçmesine rağmen iPhone kullanıcılarının %60'ı iOS6'ya güncelleme yapmış durumda. Ayrıca ipad kullanıcıları  %45 iPod kullanıcılarının ise %39'u iPod Touch bu güncellemeyi gerçekleştirdi.

Bir araştırma şirketinin çalışmasına göre yayınlanan rakamlar 18 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında reklam ağlarından çıkan ve mobil reklamlar üzerinden gerçekleştirilmiş olan bir takip ile hazırlanmış. Araştırmaya bakınca iOS'un yeni sürümüne geçişin oldukça hızlı gerçekleşmiş olduğunu görüyoruz. Hatta iOS6 yayınlandıktan 24 saat sonra iPhone, iPad ve iPod Touch'ların %15'i yeni sürüme geçmişti.

1349283991_ios-6-6.jpg

iPod Touch modellerinin yarısına yakınının işletim sisteminin yeni sürümünü desteklemediğinden dolayı, diğer cihazlara göre iPod Touch'ların yeni sürüme geçişte daha az bir orana sahip olmasına neden oldu.

1349284011_ios-6-7.jpg

1349284030_ios-6-8.jpg
Yorumlar
hanifi
ben her haberle ilgileniyorum. diğerlerini bilmem bu o kadar da önemli değil adam okuyacak tabiki. başka nasıl bilgi sahibi olsun? XDXDXDXD
Cevapla
lokman
bu anti ipone cular neden hep ipone haberleriyle ilgileniyorlar anlamiyorum.
Cevapla
gayet guzel
bizce ios 6 bekleneni vermese de iphonr isletim sistemi her zaman gayet hizli oldu.
Cevapla
hanifi
evet burada geçiş hizli ama birsürü hatalar var. android de geçiş yavaş oluyor ama daha sağlam. şu j b ile bakalım bizde sıkıntı yaşamayalim da.
Cevapla
İphone çılgınlığı nedir anlamiyorun. İphone kullanicilarini kolelestiriyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.