Mobil

iOS 7.1.2 Güncellemesi geliyor! Yeni güncellemede ne gibi değişiklikler var

Apple iOS 8 öncesi yeni bir güncellemeyi daha bizlere sunuyor


Apple geçtiğimiz yıl 10 Haziran tarihinde iOS 7 ile bizleri tanıştırmıştı ve bu tanışma tek kelimeyle bomba etkisi yaratmıştı. iOS'un sıkıcı arayüzünden daha yumuşak ve ikonların öne çıktığı (Android 4.4. gibi) bir işletim sistemine geçiş yapacak olan Apple kullanıcılarının bazıları yeni işletim sistemini beğenirken bazı kullanıcılar ise iOS 7'nin görünüşünü hiç sevmemişlerdi. 

iOS 7'nin tek çekirdekli ve 512 MB Ramli iPhone 4 ve sonrası tüm telefonlara sunulması ile Apple'ın neredeyse ipini çekiyordu. Özellikle iPhone 4 ve iPhone 5S sahipleri yeni nesil işletim sisteminin stabilite sorunları yaşattığını vurgulamışlardı. Apple öncelikle en büyük sorun olaniPhone 5S'te ki TouchID yazılımının optimizasyonunu sağladı ve daha sonra iPhone 4 için bir kararlılık güncellemesi yayınladılar. Ardı ardına çıkan güncellemelr ile Apple kulanıcıların memnuniyetini büyük oranda yakalamış oldu.

Apple iOS 7 ile ilgili en büyük güncellemeyi geçtiğimiz 10 Mart tarihinde iOS 7.1'i yaparak yaşattı; hemen ardından 22 Nisan tarihinde iOS 7.1.1 yayınlandı. Apple'a yakınlığı ile bilinen MacRumos'un haberine göre Apple önümüzdeki hafta iOS 7.1.2 güncellemesini yayınlayacak. iOS 8'in ayak sesleri duyulurken Apple'ın eski nesil işletim sistemine halen destek vermesi hem şaşılacak hemde takdir edilecek bir durum oluşturduğunu düşünmekteyiz.

Bu güncellemenin tema yada sistem değişikliği içermeyeceğinin altını çizelim. iOS 7.1.2 güncellemesi ile Apple e-posta kelerini şifreleme seçeneği, iMessage de bazı hataların giderilmesi ve dah afazla kararlılık içerereceği belirtilmetke.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.