Mobil

iOS 7'den şikayet var

iOS 7 kullanıcıları bu işletim sistemini şikayetvar'a şikayet etti.


Dev teknoloji şirketlerinden Apple, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni işletim sistemi İOS 7’nin beta sürümünü kullanıcılara sunmuştu. Ancak bu işletim sisteminden şikayetler var.

iOS 7’yi kullanan kullanıcılar bu işletim sistemini şikayetvar’a şikayet etti ve yeni işletim sisteminin karmaşık olduğunu, cihazlarda kilitlenmelere, yavaşlamalara ve kasılmalara neden olduğunu, şarj, ses sorunu yaşandığını ve cihaza yüklenen uygulamalarda hataların görüldüğünü belirtti.

1370971487_iphone-5s-with-ios-7-vs-galaxy-s4-in-scare-tactics.jpg

Apple’ın bu işletim sistemini Beta olarak kullanıcılara sunmasının nedeni zaten hataları görüp düzenlemek. Bir beta sürümü işletim sisteminde hataların olmasını normal olarak görüyoruz. Önemli olan bu hataların tam sürümle birlikte giderilmesi.

Aşağıda şikayetleri inceleyebilirsiniz:

1. Kullanıcılarına karmaşık geldi: “Çok karmaşık bir yapıya sahip ve bazı ayarlar düzenlenmeden kullanmak oldukça zor. Yeni sürümle uygulamalar konum tabanlı çalıştırılacak ve yıllara bölünmüş fotoğraflar da bunun bir kanıtı diyebiliriz.”

2. Cihazsa kasılmalara neden oluyor: “İOS7 yazılımını kendi kullandığım iPhone 5'e yükleyerek test ettim. İOS6’ya göre beni tatmin etmedi. Telefonda belli başlı geçişlerde kasmalar meydana geliyor.”

3-Yüklemeden sonra cihazlar kitlendi: “Telefonuma İOS 7 yi yükledim. 12 saat sonra telefon kitlendi ve UDİD kaydı istedi. Uzun bir süre açılmadı. Ayrıca tuş kilidini açarken durup dururken yeniden başlamalar biraz can sıkıyor.”

4-Şarj dayanmıyor: “Yeni işletim sistemini yükleyenlerin büyük çoğunluğu şarj problemi yaşadı. Dün gece %75 şarjla bıraktım sabah kalktığımda %5 olmuştu inanamadım. İnanılmaz şarj harcıyor.”

5-Yavaşlama meydana geldi: “İOS 7’yi yükledikten sonra cihazımda yavaşlama meydana geldi. 2 gündür kullanıyorum ama telefonun eski akıcılığı yok. Fotoğraf çekmek için bir kaç kere tuşa basmak zorunda kalıyorum”

6-Uygulamalarda hatalara neden olabiliyor: “Yeni işletimi telefonuma yükledikten sonra bazı uygulamalarda hatalar meydana geldi. Bazı uygulamalar açılmadı ve çalışmadı. Boş siyah bir ekran geldi ve çalışmadı.”

7- Ses sorunu yaşanıyor: “Yeni sürümü yükledikten sonra telefon konuşmalarında karşı tarafın sesi eski sürüme göre daha az geliyor. Telefonu kulağıma iyice yapıştırma gereği duydum. Fakat kulaklık taktığımda böle bir problem olmadı. Ayrıca, uygulamalarda ve uyarı seslerinde de bir azalma var.”

Yorumlar
İphone5 cihazıma ios7 yi yükledim, cok memnun kaldım yeni zil sesi tonuna da alıstım bence gayet basarılı telefonu yeni almıs gibiyim apple her sartta kalitesini ortaya koyuyor üstelik bu sürüm henüz tamamlanmamıs güncelleme olacak bence tas atmayı bırakın artık gercekci olun.
Cevapla
Misafir
Arkadaşlar apple manyağı biri olaraktan ios7 'nin apple kalitesini düşürdüğünü düşünüyorum. Bildiğimiz ikonlar çin malı kötü cihazlar kıvamında . Bi televizyon birde çift hat eksik kalmış o derece. Kasması bi dert ikonları bi dert. Göz yorucu. Ve ekran parlaklığıyla oynadığınızda ne kadar kalitesiz olduğunu anlayacaksınız.
Cevapla
Misafir
adamlar beta 1 i yayımlamışlar sorunlar çıkması doğal tam sürümünü bekleyin herşey tam olsa ona niye beta desinler ki????
Cevapla
Misafir
Kendi 4s ime iOS 7 kurdum ve gayet memnunum, 1- Telefonumda karmaşık bir olay göremiyorum ayarlar bölümü yeterince açık ve net, fotoğrafların yıllara göre sıralanmasıda gayet güzel bi özellik, eski fotoğraflara daha kolay ulaşabiliyoruz 2- Evet kasma sorunları bendede mevcut, özellikle bazı oyunlarda aşırı kasmalar ve ısınmalar yaşıyorum fakat iOS 6 nında beta 4 sürümüne kadar kastığını hatırlatmak isterim, 3- iOS yükleyeli 3 gün oldu hala bir kayıt istemedi ve hiç yeniden başlatma yaşamadım 4- Şarj sorununa karşı geceye kadar şarjı bitirip gece yatarken şarja takıp sabah çıkarmanızı tavsiye ederim, gayet ben 3G ve wifi kapalı ayrıca %50 aydınlatma ile sabah 11 akşam 8 yani günde 9 saat rahatlıkla kullanıyorum saat 8 gibi de %20 uyarısını alıyorum 5- Fotoğraf çekiminde aksi gibi bende de çok hızlı bir deneyim yaşıyorum, hiçbir iosta bu kadar yaşamamıştım. Durmadan 30-40 tane fotoğraf çektiğimi biliyorum dün aynı anda yani birkaç saniyede...
Cevapla
Misafir
6- Bazı uygulamaların çalışmadığı doğrudur bu sorun tamamen uygulama geliştiricisinin ios 7 uyumunu sağlayamamasındandır mesela whats app programı ta tam anlamıyla çalışmıyor ona bakılırsa. 7- Bende böyle bir sorun yaşamadım ses gayet normal geliyor. Yani demem o ki, her kullanıcıda farklı sorunlar ortaya çıkıyor, büyük bir sorun yaşayan varsa sürümü düşürüp tekrar ios 7 ye yükseltmesini tavsiye ederim..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.