Mobil

iOS 8 benimsenme oranı yüzde 86'ya yükseldi

iOS 9 öncesi son veriler açıklandı. iOS 8 kullanım oranı yüzde 86'ya yükseldi.

iOS 8 benimsenme oranı yüzde 86'ya yükseldi

Apple cephesinde gözler 9 Eylül’de (muhtemelen) tanıtılacak yeni iPhone’lara çevrilmiş durumda. Yeni iPhone’lar demek halihazırda geliştirici sürümü yayında olan iOS 9’un resmen dağıtıma sunulması anlamına geliyor.

Apple, iOS 9 önecsi mevcut iOS sürümlerinin son kullanım oranlarını açıkladı. App Store’a bağlanan iPhone, iPad ve iPod Touch’lardan alınan verilere göre iOS 8 benimsenme oranı %86’ya yükseldi. Apple benimsenme oranlarını son olarak 22 Temmuz’da açıKlamış ve o dönem iOS 8’in kullanım oranı %85 olarak belirlenmişti. Aradan geçen yaklaşık bir ayda iOS 8 kullanım oranı %1'lik artış gösterdi. iOS 8 geçen yıl bu dönemler benimse oranı %90’ları aşan iOS 7’nin gerisinde kaldı.

1440052642_id453691.jpg

iOS 7’nin benimsenme oranı ise %13 olarak açılandı. Bir önceki ayda da bu oran %13 olarak ifade edilmişti.

Apple’ın geliştirici sayfasından yayınlanan son verilere bakıldığında iOS 8, iOS 7 ve diğer sürümlerin kullanım oranlarının toplamı %101 olarak hesaplanıyor. Bu hata sanırız Apple’ın gözünden kaçmış.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.