Mobil

iOS 8 için en iyi üçüncü parti klavye uygulamaları

En iyi iOS 8 üçüncü parti klavyeler

iOS 8 için en iyi üçüncü parti klavye uygulamaları

Apple’ın yeni iPhone 6 modelleri ile birlikte sunduğu yeni işletim sistemi iOS 8, bugün diğer iPhone kullanıcılarına sunulacak. Bu işletim sistemi ile birçok yenilik geliyor ama içlerinde en ilgi çekici olanı üçüncü taraf klavye uygulamalarına izin veriyor olması oldu.

Bugün yayınlanacak olan iOS 8, kullanıcıların uzun yıllardır beklediği bir özellik ile geliyor. Yeni iOS sürümü ile  artık üçüncü taraf klavye uygulamalarını iOS 8 işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilecek. Mesela Android cihazlar için en popüler üçüncü taraf klavye uygulamalarından biri olan SwiftKey’i, Apple iPhone, Apple iPad ve Apple iPod touch kullanıcıları indirip kurabilecekler.

 1410965367_minuum.jpg

Tabii ki de sadece SwiftKey değil, farklı özelliklere sahip bazı klavye uygulamalarına da iOS 8 işletim sisteminde kullanmanız mümkün olacak.  Eğer hangi klavye uygulamasını kullanacağınıza karar veremiyorsanız, sonraki sayfalarımızda inceleyebileceğiniz klavye uygulamalarından birini seçebilirsiniz.

Sonraki sayfalarımızda iOS 8 için en iyi üçüncü parti klavye uygulamalarını inceleyebilirsiniz.


 SwiftKey
Android için en popüler klavyelerden biri olan SwiftKey’de, mükemmel otomatik düzeltme, hızlı okuma – yazma gibi özelliklerin yanısıra bol renkli temalar bulabilirsiniz.

1410934727_swiftkey.jpg

 Swype
Orijinal yazı uygulaması Swype, iOS 8’e geliyor ve sorunsuz klavye ile daha hızlı ve doğru yazım zevkini bu uygulama ile yaşayabilirsiniz.

1410964152_swype.jpg

 Fleksy

Bu klavyenin geliştiricisi, Fleksy klavyenin herhangi bir cihaz üzerinde hiç bakmadan bile doğru ve çok kolay bir şekilde yazabilmenizi sağlayan patent başvurusu yapılmış teknoloji ile çalışan yeni ve devrim niteliğinde bir klavye olduğunu iddia ediyor. Sadece parmağınızın bir hareketiyle, noktalama, boşluklar, enter tuşuna basma, kişisel sözlüğünüze kelimeler ekleme ve daha fazlası gibi görevleri kolay bir şekilde başarabilirsiniz.

 1410965007_fleksy.jpg

Ginger Keyboard

Bu modern görünümlü klavye çözümü iOS 8’e yakında geliyor ve bir dilbilgisi denetleyicisi, cümle yazma, çeviri, sözlük, metin okuyucu ve kişisel eğitmen gibi özelliklere sahip.

1410965160_ginger-keyboard.jpg

Minuum

Minuum, diğer tüm klavye çözümleri gibi bir şey görünüyor ancak, hareketli küçük bir düzeni var. Ayrıca mükemmel otomatik doğru yazı yazmanızı sağlıyor.

1410965367_minuum.jpg

 PopKey
Dünyanın ilk animasyonlu GIF sunan klavyesi PopKey, komik bir GIF ile kendinizi ifade etmenizi sağlıyor. PopKey klavye uygulaması oldukça farklı ve etkileyici özellikleriyle ilgi çekiyor. Bu klavye uygulaması ile metin görüşmelerde cevap verirken kelimeler yerine GIF animasyonlu sohbet edeceksiniz. Mesela güldüğünüzü belirtmek için yüksek sesle gülen bir GIF animasyon kullanmanız bu uygulama ile mümkün.

1410965545_popkey.jpg

 TouchPal X

Az bilinen klavye çözümlerinden biri olanTouchPal, hala Android telefonlarda etkileyici bir kitleye hitap ediyor. Android üzerinde varsayılan klavye uygulaması gibi sessizce gelen ve geniş bir yazma deneyimi sunan klavye, güzel aralıklı tuşları ile öne çıkıyor.

1410965700_touchpal-x.jpg

KuaiBoard

KuaiBoard bu alanda kraldır. Daha önce yazılmış metin ve yanıtları hatırlar ve hızlı bir şekilde eklemenize izin verir.

 1410965951_kuaiboard.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.