iOS 8 mi Android 5.0 mı? - Page 1

Örneğin evinizde bir tablet var ve bu tableti bütün aile kullanıyor. Google Android işletim sisteminde çocuklarınızın tabletiniz veya telefonunuzla rahatça oynamasına izin verebileceğiniz Misafir Modu özelliğini sunuyor. Misafir Modu ile başka kişiler sizin özel verilerinize erişemeyecek ve onlara ayrı bir oturum sunacak. Apple’da iOS 8 ile Aile Paylaşımı diye bir özellik sunuyor ancak bu özellik sadece uygulama satın almada ve cihazlar arasında program paylaşmada kullanılıyor.

iOS 8 mi Android 5.0 mı? - Page 2

Samsung'un akıllı telefonlarda ilk olarak kalp hızı sensörü özelliğini sunmasına rağmen, Google’ın mobil işletim sistemi Android 5.0 sabit olarak herhangi bir sağlık uygulaması ile gelmiyor. Şu anda, kendi özel sağlık platformunu oluşturmak, sensörler ve giyilebilir cihazlar ile entegre ilgili özellikler üreticilerin isteğine kalmış. Ancak Apple’ın, mobil sağlık için oldukça planları var.

iOS 8 mi Android 5.0 mı? - Page 3

Google, Android 5.0 ile devre dışı performansını azaltan, titreşim sınırlayıcı ve diğer yerlerde tasarruf sağlayarak cihazınıza 90 dakika kadar kullanım ilave eden bir pil özelliği tanıttı. Ayrıca, Lollipop’ın bir geliştirici önizleme sürümünü çalıştıran ve Android Kitkat sürümünü çalıştıran Nexus 5 arasında yapılan pil testinde, Google'ın enerji tüketimi revizyon özelliği Project Volta’nın, Lollipop ile çalışan Nexus 5’in pil ömrünü tam bir saat on beş dakika uzattığı görüldü. Ancak

iOS 8 mi Android 5.0 mı? - Page 4

Büyük ekran Android'li phablet akıllı telefonunuzu çevirerek manzara modunda ana ekran ve menüleri gezmeyi deneyin. Tabii ki yapamazsınız! Bunun için üçüncü parti bir uygulama indirip kurmanız gerekiyor ama o da her zaman güvenilir bir çözüm değil.

Apple ise iPhone 6 Plus ile bu özelliği yerleşik olarak sunuyor. Yani telefonunuzu yan çevirerek internet üzerinde gezineceğiniz gibi telefonunuzun içindeki menü ve uygulamaları da bu şekilde kullanabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.