Mobil

iOS 8 sonrası iPhone'ların pil bekleme sürelerindeki değişiklik sizi şaşırtacak!

iOS 8 sonrası pil gücünde bir değişiklik oluyor mu?

iOS 8 sonrası iPhone'ların pil bekleme sürelerindeki değişiklik sizi şaşırtacak!

Apple iOS 8'i geçtiğimiz gün tüm dünyada dağıtmaya başladı ve kullanıcılar yavaş yavaş yeni sürüme geçmeye başladı. Gelen bilgilere göre iOS 8'e geçiş iOS 7'e geçişten biraz daha yavaş gidiyor ve iPhone kullanıcıları öncelikle yeni işletim sisteminin gereçekten "kararlı" çalıştığını görmek istiyorlar.

iOs 8 ile birlikte birçok özellik kazanan iPhone ve iPad'lerin pil kapasitesi konusunda ise daha iyiyi sunması bekleniyordu peki öyle mi oldu gelin birlikte inceleyelim.

1411117447_ios-8-vs-ios-7-1-2-battery-life-chart.png

Tablo bize şunu gösteriyor ki iOS 8 işletim sistemi her cihazda pil gücünün artmasını sağlamıyor. iPhone 4S, iPad Mini, iPod Touch yeni güncelleme ile pil gücünü arttırırken; iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5 ve iPad Mini 2 işletim sisteminin değişikliği sonrasında pil gücünde azalma görünüyor. 

Zaten şarj konusunda sorunlu olan iPhone'ların bu güncellemeyle daha iyiye gideceğini düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.