Mobil

iOS 8 ve iOS 8.1 nasıl JailBreak yapılır? [Video]

Nihayet iOS 8'e de JailBreak yapıldı

iOS 8 ve iOS 8.1 nasıl JailBreak yapılır? [Video]

JailBreak iOS kullanıcılarının telefonlaqrını özgürce kullanmaları için geliştirilen "yasal" bir Root etme işlemidir. Apple JailBreak yapılan iPhone'ları garanti dışı bırakıyor. Android ekosisteminde ise Oppo, OnePlus One, Vivo gibi firmaların Root erişimi sonrası garantinin devam etmesine izin vermeleri ise açıkçası gıpta ile bakılan bir ayrıcalık olmaktadır.

iOS 7 le ilgili dünyanın önde gelen JailbBreak takımlarının yaptıkları yazılımları geçtiğimiz dönemde sizlerle paylaştık ve sitemizde bununla ilgili çok fazla dökümana ulaşabilirsiniz. JailBreak aklınızı karıştıracak bir ve sizi zorlayacak bir işlem kesinlikle değildir. Aşağıda verdiğimiz önergeler doğrultusunda telefonunuzu JailBreak yapabilir ve Cydia marketin tüm özgürlüğünden yararlanabilirsiniz.

Dünyanın en öenmli JailBreak takımlarından birisi olan Pangu iOS 8 ve iOS 8.1 için JailBreak uygulamasını bizlere tanıttı. Bu iş şimdilik sadece Windows bilgisayarlardan yapılabiliyor ama Mac kullanıcısıysanız ve bu işi illa Mac'te yapmak istiyorsaız Mac PC'nizde bir sanal makina kurarak bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

1414227974_screenshot-2014-10-22-20.16.57.png

Bunun için öncelikle Mac PC'niz için bu bağlantıdan Parallels Desktop yüklemeniz gerekiyor. 

Daha sonra bu linkten ücretsiz olarak Windows 8.1'i kurabilirsiniz.

Tüm bu işlemler bittikten sonra Windows PC'nizden Pangu'nun JailBreak için yayınladığı en son sürüm programı indirin. buraya tıklayarak indirme yapabilirsiniz.

Daha sonra yapacaklarınızı iPhoneHacks'in hazırladığı videodan canlı canlı izlemenizi tavsiye etmekteyiz. Gördüğünüz JailBreak gözünüzde büyütülecek bir işlem kesinlikle değil.

Önemli Not: Öncelikle JailBreak yapmadan önce telefonunuzun yedeğini mutlaka ama mutlaka alın. TouchID sensörünü ve şifrelemeyi telefonunuzdan muhakkak kaldırın. Bunlar JailBreak için oldukça önemli kurallar bunları mutlaka yerine getirin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.