Mobil

iOS 8.0.1 güncellemesi yeni iPhone 6'ları çökertti

Apple, iOS 8.0.1 güncellemesini neden geri çekmek zorunda kaldı?

iOS 8.0.1 güncellemesi yeni iPhone 6'ları çökertti

Apple yeni işletim sistemi iOS 8’e ek olarak bir güncelleme yayınladı. Şirket, bir hafta önce yayınladığı iOS 8’de bulunan sorunlar nedeniyle düzeltme güncellemesi olarak dün akşam saatlerinde iOS 8.0.1'i yayınladı ancak, sorunlar nedeniyle Apple bu güncellemeyi geri çekmek zorunda kaldı.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları güncelleme yayınlanır yayınlanmaz telefonlarına yükledi ve mobil ağa bağlanamamak gibi sorunlarla karşılaştılar.

1411635577_xlxlios8-1.jpg
Yayınlanan güncelleme ile yeni iPhone modellerinin telefon özelliği kayboldu. Ayrıca TouchID özelliği de çalışmadı.  Durum böyle olunca gelen şikayetler üzerine Apple birkaç saat sonra bu güncellemeyi geri çekti. Apple, iOS 8.0.1 güncellemesinde yaşanan sıkıntılar için kullanıcılarından özür diledi ve bu konuda sabır gösterdikleri için teşekkür etti.

Yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor ancak yetkililer, yakında iOS 8.0.2 güncellemesini yayınlayacaklarını söylediler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.