Mobil

iOS 8.4 güncellemesi Apple Music servisinden yoksun geldi

iOS 8.4 güncellemesini yükleyen ülkemiz kullanıcıları bir süre Apple Music servisinden yararlanamayacak.

iOS 8.4 güncellemesi Apple Music servisinden yoksun geldi

Apple’ın beta süreci tamamlanan iOS8.4 güncellemesi saatler önce iPhone, iPad  ve iPod Touch için resmen dağıtıma sunuldu. Milyonlarca iOS kullanıcısı “Ayarlar > Genel >Yazılım Güncelleme” yolunu takip ederek en güncel yazılımı indirdi indirmesine fakat güncellemenin temelini oluşturan Apple Music uygulamasını bir türlü çalıştıramadı. Çalıştırmadı zira Apple’ın çevrimiçi müzik hizmeti henüz ülkemizde kullanıma sunulmuş değil. Ülkemiz iPhone ve iPad kullanıcıları güncellemenin ardından bir süre Apple’ın yenilenen müzik uygulamasıyla idare edecek gibi görünüyor. 

Apple’ın resmi sitesine göz attığımızda Apple Music bölümünde “Çok Yakında” ibaresi yer alıyor. iOS 8.4 güncellemesiyle ülkemizde aktif olarak kullanılmayan Apple Music servisinin ne zaman hizmete gireceği şu an için bilinmiyor. Gelen haberlere göre Apple ülkemizdeki yapımcı ve hak sahipleriyle henüz telif hakları konusunda anlaşmaya varmış değil.

Apple Music servisi ülkemizde aktif olarak kullanılmasa da, Apple kimliğinizin bölgesini değiştirerek çevrim içi müzik hizmetinden yararlanmak mümkün. Bunun için kimlik bölgesini Apple müzik servisinin aktif olduğu ülkelerden biri yapmak yeterli. Apple Music servisinin kullanıma sunulduğu ülkelere buradan göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.