Mobil

iOS 8'de Apple'ın bildirim menüsü Kontrol Merkezini nasıl özelleştirilir?

iOS 8'in özelliklerini tanıtmaya devam ediyoruz.

iOS 8'de Apple'ın bildirim menüsü Kontrol Merkezini nasıl özelleştirilir?

iOS 7 ile birlikte tanıtılan ve aşağıdan yukarı doğru çıkan Kontrol Merkezi, iOS kullanıcıları için oldukça etkili bir yardımcı menü olmuştu. İlk başlardan alışması biraz zor da olsa bu bildirim merkezi birçok kullanıcı tarafından kurtarıcı olarak görülmüştü. Kontrol Merkezi'nin tek sorunu ise özelleştirilemiyor oluşuydu. 

iOS 7'nin JailBreak yapılmasıyla birlikte Kontrol Merkezine kişiselleştirebilme imkanı da sunulmuş oldu. BigBoss'un Reposunda ücretsiz olarak sunulan CCControls tweaki ile özelleştirilebilen Kontrol Merkezi iOS 8 ile birlikte JailBreak yapılmadan bu özelliğe kavuşuyor. Aşağıdaki video CCControls tweakine aittir.

İşte tüm bu özelliklerin iOS 8 ile birlikte kullanıcılara sunulacağı ünlü developer Hamza Sood tarafından dile getirildi. Bu özelliğin iOS 8 BETA ile birlikte dağıtılmadığını ve Eylül ayında nihai sürümde bu özelliğin olacağını belirten geliştirici Kontrol Merkezinin yeni ayarlar menüsünü de yayınladı.

İşte o ayarlar menüsünün ekran görüntüleri.

1402052909_control-center-ios-8-1024x908.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.