iOS 8'in ilk büyük güncellemesi olan 8.1 yayınlandı - Page 1

iOS 8.1 ile gelen en önemli yenilik elbette Apple Pay. Amerika’da piyasaya sunulacak olan yeni servis, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2, iPad mini ve önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak olan Apple Watch ile kullanılabilecek. Kullanıcıların mağazalar ve uygulamalar olmak üzere toplam 220 bin noktadan alışveriş yapmasına olanak verecek olan Apple Pay’in kullanıcılar tarafından özellikle uygulama içi satın almalarda büyük hızla adapte edilmesi bekleniyor.

iOS 8'in ilk büyük güncellemesi olan 8.1 yayınlandı - Page 2

Apple’ın bu yılki WWDC etkinliğinde tanıttığı Süreklilik özelliğinin tüm potansiyeli iOS 8.1 ile ortaya çıkıyor. Apple cihazları arasındaki “yapıştırıcı” gibi çalışan özellik, Apple’ı rakiplerinden ayıran önemli bir fark olacak, en azından bir süre. Mac’inizi OS X Yosemite’a yükselttiyseniz muhtemelen belirli fonksiyonlarını kullanmaya başladığınız süreklilik (continuity) özelliği, iPad, iPhone veya Mac’iniz üzerinde çalışırken cihazlar arasında geçiş yapmanızı sağlıyor.

Süreklilik sayesinde iMessage yanında, iPhone’unuzdaki SMS/MMS mesajlarınız, telefon çağrılanız da Mac ve iPad’inize geliyor. Özellik, Phone’unuzdaki Instant Hotspot özelliğini Mac’inizle aktive etmenize de izin veriyor.

iOS 8'in ilk büyük güncellemesi olan 8.1 yayınlandı - Page 3

iOS 8.1 ile birlikte güncellenecek iCloud Photo Library, depolanan fotoğraflarınıza ve videolarınıza bütün iOS cihazlarınızdan erişmenizi sağlıyor. Fotoğrafların iCloud hesabınızın tüm depolama alanı içinde daha az yer tutması da sağlanacak güncellemeyle.

iOS 8'in ilk büyük güncellemesi olan 8.1 yayınlandı - Page 4

Bir diğer geliştirme ise Film Rulosu (Camera Roll) ile ilgili. iOS 8’de fotoğraflarınız için Son Eklenenler kategorisini getiren Apple, kullanıcılardan aldığı olumsuz geri dönüşler nedeniyle Film Rulosu’nu geri getiriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.