Mobil

iOS 9 hakkında binlerce şikayet geldi!

Apple'ın yayınladığı iOS 9 güncellemesinin tüm iPhone modellerinde sorunlara yol açtığı bildirildi.

iOS 9 hakkında binlerce şikayet geldi!

Bu haftanın başlarında Apple, mobil işletim sisteminin yeni iOS 9 sürümünü yayımladı. Ancak sadece üç gün içinde, iOS cihazları sahiplerinin %20'den fazlası güncellemeyi yükledikten sonra sorunlar yaşamaya başladığını belirtti.

Şirketin iPhone 4S modelinden başlayarak iPad ve 5.nesil iPod modelleri için yayınladığı yeni iOS sürümü modellere göre sınırlı yeni özellikler getiriyor. Apple performans ve istikrarı artırmak için yaptığı OS çekirdek geliştirmeleri  iPhone'lar ve iPad'lerde ters tepmiş gibi görünüyor. Görünüşe göre iOS 9.0 güncellemesi işletim sisteminde bazı durumlarda uygulamaların rasgele çökmesine neden oluyor. 

1442686288_img20150919210823.jpg

Reddit ve Apple merkezli forumlarda açılan şikayet başlıklarına bakılırsa kullanıcılar iOS 9.0 güncellemesi ile ilgili sorunlardan bunalmış durumda. Bazı kullanıcılar güncellemeden sonra cihazlarını sıfırlamak konusunda tavsiyede bulunsada, cihazlarını sıfırlama yoluna gidenler iOS 9.0 sorunlarının devam ettiğini belirtmiş.

Öte yandan şikayetlerin çoğu iPhone 5S ve iPhone 6/6 Plus gibi modellerde oluştuğu da gelen bilgiler arasında. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? iOS 9.0 güncellemesi sizlerde de herhangi bir gecikme veya soruna yol açtı mı?

Son olarak Apple şu anda iOS 9.1 sürümünü test ettiğini hatırlatalım. iOS 9.0 sürümünden yaşanan sorunların rapor edilmesinden sonra sorunların iOS 9.1 sürümt ile ortadan kalkması mümkün görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.