Mobil

iOS 9.2 güncellemesi yayınlandı, işte tüm yenilikler!

Apple, iOS 9.2 güncellemesini yayınlandı. iOS 9.2 ile neler yenilendi?


Apple, bazı hata düzeltmeleri ve birkaç yeni özellik sunana iOS 9.2 güncellemesini yayınladı. Hata düzeltmeleri arasında bildirim bulunmadan alarm ayarlarının kapanması iOS 9.1 ile gelen en önemli sorunlar arasında yer alıyordu. Sonuç olarak alarm kapanınca kullanıcılar işe veya randevularına geç kalabiliyorlardı.

OTA üzerinden gönderilen güncelleme aynı zamanda Apple Music gibi çeşitli uygulamalar için bir dizi yeni özellik içeriyor. Örneğin bir çalma listesine yeni bir şarkı ekleyerek yeni bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Faydalı başka yeni bir özellik ise, bir bilgisayara senkronize etmek zorunda kalmadan iOS cihazınızda DSLR fotoğraf veya videolarınızı yükleyebileceksiniz.

1449657058_ios-9.2-download.png

ABD, İngiltere ve Avustralya'da Apple News’e  yeni En Çok Okunan Haberler başlığı eklendi. Arama sonuçlarında sorun oluşan Rehber uygulaması düzeltildi ve sesli asistan Siri uygulaması Arapça dil desteğine kavuştu.

Ve iOS yeni sürümü Safari View Controller için büyük bir değişiklik getiriyor. Güncelleme ile üçüncü parti eylem uzantıları destekleniyor.

Ayrıca bugün, Apple Watch akıllı saat için de watchOS 2.1 yayımladı. Bu güncelleştirme, Siri için Arapça dil desteği ve çeşitli hata düzeltmeleri içermektedir.

1449657442_ios-92..jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.