Mobil

iOS 9'a Jailbreak Aracı Çıktı!

iOS 9'a Jailbreak Aracı Çıktı! Detaylar haberimizde...


Apple'ın iPhone'lar için ürettiği işletim sistemi iOS'un en güncel sürümü olan iOS 9 için Jailbreak aracı Pangu tarafından yayımlandı.

Daha önceki iOS sürümlerine de başarılı Jailbreak araçları çıkarmasıyla adını duyuran Pangu, en güncel iOS sürümü olan iOS 9'un zincirlerini kıracak olan aracı yayımladı. Pangu'nun bu yeni iOS 9 jailbreak uygulaması sayesinde 9.0, 9.0.1 ve 9.0.2 sürümlerine sahip iCihaz'lar başarılı bir şekilde Jailbreak işlemine tabii tutulabiliyor.

1444923302_ios-9-jailbreak-pandu2-628x392.jpg

Bu Jailbreak aracının bir diğer özelliği ise "untethered" olarak adlandırılan yenilenmeye gerek duymayan Jailbreak tipini kullanıcılara sunması. "Tethered" tipi Jailbreaklerde cihaz kapandığı zaman bilgisayara bağlayıp yeniden açmak gerekirken "untethered" tipi Jailbreak sayesinde telefon kapandığında hiçbir sorun yaşamadan telefon açılabilmekte.

Şuan sadece Windows platformuna destek veren Pangu'nun bu yeni aracının kısa süre içerisinde OS X desteğine de kavuşacağını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.