iOS 9'da olup iOS 8'de olmayanlar - Page 1

iOS 9’da en büyük değişikliği Apple’ın sesli asistanı ve Spotight arama özelliklerinde görüyoruz. Apple Siri için artık “daha proaktif” tanımını kullanıyor. Yani Siri artık daha akıllı. Yapay zeka tarafında yapılan yenilikler Spotlight aramaları ile adeta entegre edilmiş. Ana ekranın solunda artık yeni bir sekme bizleri karşılıyor. Burada arama yapabiliyor, en sık görüştüğünüz kişileri ve en sık kullandığınız uygulamaları görüntüleyebiliyorsunuz. Siri, adeta arayüze giydirilmiş gibi. Artık Bu ekranda aynı zamanda yeni News uygulamasından son başlıkları görebilirsiniz.

iOS 9'da olup iOS 8'de olmayanlar - Page 2

Apple iOS 9 ile birlikte “News” isimli yeni uygulamasını kullanıma sundu. Apple News şimdilik Türkiye’de aktif değil. Ancak servis son derece tanıdık. RSS üzerinden çeşitli sitelerin içeriklerinin takibini yapabileceğimiz Apple News, iOS 9 arayüzüyle entegre çalışıyor. Ana ekranı sağa kaydırdığınızda soldaki yeni ekranda NEWS gelişmelerini görmek mümkün olacak.

iOS 9'da olup iOS 8'de olmayanlar - Page 3

WWDC 15’te duyurulan Apple’ın kendine has ödeme sistemi Apple Pay, Wallet isimli uygulamayla birlikte sunulacak. Wallet isimli uygulama Passbook’un yerini alıyor. Apple Pay’in kontrolünü Wallet isimli uygulamanın içerisinden yapacağız. Apple Pay ilk olarak Ekim

iOS 9'da olup iOS 8'de olmayanlar - Page 4

iOS 9’un en büyük yeniliklerinden biri Notlar uygulamasında yapıldı. Notlar uygulamasında artık daha farklı kayıtlar tutabiliyoruz. Çizim yapabiliyoruz, yapacaklar listesi düzenleyebiliyoruz ve bunların hepsini tek bir not içerisinde toplayabiliyoruz. Notlar içerisinde fotoğraf eklemek de mümkün. Safari içerisinde bir bağlantıyı Notlar uygulamasına kaydetmek mümkün.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.