iOS 9’dan iOS 8.4.1’e nasıl geri dönülür - Page 1

iOS 8.4.1’e geri dönüş konusunda yapmanız gereken ilk şey telefonunuzu yedeklemek. Fotoğraflarınızı bilgisayarınıza, kişilerinizi (rehberinizi) iCloud’a yedeklemeyi ihmal etmeyin. Ve tabii ki tercih ederseniz başka yedekleme yöntemleri de kullanabilirsiniz.
Bir diğer hazırlık telefonun kilidini kaldırmak. 4 veya 6 haneli parolanızı ve parmak izi ile kilit açma özelliğini kapatmanız, deaktif etmeniz gerekiyor.
Hazırlığın son adımı ise telefonunuzun şarjının %50’nin üzerinde olması. Her ihtimale karşı bunu da ihmal etmeyin.

iOS 9’dan iOS 8.4.1’e nasıl geri dönülür - Page 2

Biz bu dosya konusunda DFU modu ile geri dönüş yapacağımız için .ipsw uzantılı iOS 8.4.1 dosyasını indireceğiz. Telefonunuz veya tablet bilgisayarınız için uyumlu iOS sürümünü internetten arayarak indirebilirsiniz. Telefonunuza uyumlu iOS 8.4.1 sürümünü indirmeye dikkat edin.

iOS 9’dan iOS 8.4.1’e nasıl geri dönülür - Page 3

Bu işlem için bilgisayarınızda iTunes programının kurulu olması gerekiyor. Apple’ın internet sitesinden en güncel iTunes sürümünü işletim sisteminize uygun olacak şekilde indirin.
iOS 8.4.1’e geri dönüş sırasında telefonumuzu lightning kablosu ile bilgisayara bağlayacağız.

iOS 9’dan iOS 8.4.1’e nasıl geri dönülür - Page 4

Telefonunuza lightning kablosunu bağlayın ve iTunes’u açın.
Telefonunuzu güç butonuna basarak kapatın.
Telefonunuz kapandığında güç butonuna basın ve basılı tutun.
Ekran Apple logosunu göreceksiniz, bu logoyu göründe ana ekrana dönüş tuşuna da basın ve basılı tutmaya devam edin.
Ardından Apple logosu ekrandan kaybolacak bu logo kaybolduktan 2-3 saniye sonra elinizi güç butonundan çekin ancak ana ekrana dönüş tuşuna basmaya devam edin.
iTunes, “Kurtarma modunda bir iPhone (veya iPad, iPod) bulundu.” diyene kadar ana ekrana dönüş tuşuna basmaya devam edin. (15 saniye kadar sonra bu uyarıyı alacaksınız)
iTunes’tan bu uyarıyı aldıktan sonra ana ekrana dönüş tuşuna basmayı bırakabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.