iOS 9'la hayatınızda neler değişecek? - Page 1

Notes uygulaması çok daha aktif bir hale geldi. Artık Notes'a fotoğraf ekleyebilir, parmağınızla çizim yapabilir, harita ekleyebilirsiniz. Üç farklı kalem stili ve farklı renklerle kendi çizimlerinizi oluşturmanıza izin veriyor. EverNote ile OneNote arasında bir yerlerde diyebiliriz.

iOS 9'la hayatınızda neler değişecek? - Page 2

Apple Haritalar uygulaması bildiğiniz gibi değil. Resmen çalışıyor. Hem de iyi çalışıyor. Lokasyon arama geliştirilmiş. iOS 9'la birlikte gitmek istediğiniz yere toplu taşımayla nasıl ulaşabileceğinizi gösterebiliyor. Elbette bunun için özelliğin desteklendiği bir konumda yaşamanız gerekiyor.

iOS 9'la hayatınızda neler değişecek? - Page 3

iOS 9'la birlikte Apple News de hayatımıza girdi. Üstelik hızlı da çalışıyor. Sadece yayıncıların yayınlarını iOS 9'a göre optimize etmeleri gerekiyor.

iOS 9'la hayatınızda neler değişecek? - Page 4

iOS 8'deki performans sorunları büyük oranda giderilmiş görünüyor. Pil konusunda ise düşük pil modu geldi. Böylece 1 saatlik ekstra bir pil ömrü vadediyor. Çok önemli gibi görünmese de piliniz azaldığında hayat kurtarabilen bu işlev, Ayarlar > Pil altında bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.