Mobil

iOS 9'u hackleyene 1 milyon $ ödül!

Siber güvenlik şirketi Zerodium iOS 9'u hackleyene 1 milyon dolar vaat edildi!

iOS 9'u hackleyene 1 milyon $ ödül!

Siber güvenlik şirketi Zerodium, hackerların yanı sıra güvenlik uzmanlarının dışında Apple'ın geçtiğimiz gün yayımladığı iOS 9 sürümünü hackleyene ödül vaad etti. iOS 9 sürümünü bekleyen ödül tamı tamına 1 milyon dolar.

Apple'ın çabaları göz önüne alındığında iOS halen dünyanın en güvenli işletim sistemleri arasında yer alıyor. Zerodium tüm işletim sistemleri gibi Apple'ın iOS'un şu anda en güvenli mobil işletim sistemi olduğunu ancak, güvenlik nedeniyle kişiselleştirme sayısının azlığından şikayet ediyor. Zerodium herne kadar güvenli olsada iOS 9'un kırılmaz anlamına gelmediğini ve bu sebeple iOS 9'u hackleyene 1 milyon dolar ödül verecek.

1442944234_img20150922204039.jpg

Zerodium ayrıca ne olursa olsun iOS 9'un açıklarının ifşa edilmeyeceğini, aksine en yüksek teklifi verene bulguları satmak eğiliminde olduğunu belirtti. Muhtemelen çok yakında dünyada bir tane daha dolar milyoneri görebilirsiniz. Tabii bunun yanısıra iOS 9'da jailbreak'lenmiş iOS sürümleri halkasına eklenmiş olacak.

Son olarak son gelen bilgilere göre iPhone ve iPad modellerinin %50'sinin yeni iOS 9 sürümüne yükseltildiği bildirildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.