iOS 9'un 14 gizli özelliği - Page 1

1. Otomatik etkinleştirilen Wi-Fi Assist, Wi-Fi bağlantınızın zayıf olduğu durumlarda otomatik olarak hücresel veriye geçiş yapılmasını sağlıyor. Bu özellikle cepte internet kullanımınızı kesintiden kurtarabilir ancak bu özelliği etkinleştirmeden önce mobil internet ücretlerini de unutmayın.

iOS 9'un 14 gizli özelliği - Page 2

2. Apple'ın takvim uygulaması artık daha faydalı ve akıllı. Davetleri, uçuş bilgilerini ve restoran rezervasyonlarınızı tespi edibilen Takvim uygulaması bunları otomatik olarak takvime ekliyor. Ayrıca size etkinliklerinizle ilgili öneriler de yapabiliyor. Mesela uçuşunuz varsa, havaalanına giden yollardaki trafik durumunu size bildirebiliyor.

iOS 9'un 14 gizli özelliği - Page 3

3. iOS 9 uçuşunuz olduğunda uçuş numarasını tespit ederek size bilgi verebiliyor. Uçuş tarihi, kalkış ve varış saatleri, nereden nereye gideceğinizi gösteren harita, gecikme olup olmadığı bilgisi vs.

iOS 9'un 14 gizli özelliği - Page 4

4. Apple sonunda yaptı. iOS 9'la birlikte iPhone kullanıcılarının en büyük derdi sona erdi. Artık birden fazla fotoğrafı aynı anda seçmek mümkün.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.