Mobil

iOS 9'un Beta sürümü tüm kullanıcılara açıldı!

Apple, iOS 9'un beta sürümünü herkese açtı! Peki iOS 9 beta iPhone'lara nasıl yüklenir?


ABD merkezli teknoloji devi Apple, WWDC 2015'de tanıttığı iOS 9'un Beta sürümünü geliştiriciler için yayınlamıştı. Apple  iOS 9'un Beta sürümünde radikal bir değişikliğe gitti.

Apple iOS 9'un beta sürümünü tüm kullanıcıların kullanımına sundu. Artık herkes iOS 9 Beta sürümünü uyumlu cihazlarına yükleyip test edebilecek. Peki Apple'ın iPad 2 ile iPhone 4s üzeri mobil cihazlarına yüklenebilen iOS 9 Beta'yı test edebilmek için ne yapmak gerekiyor?

1436691042_img20150712114752.jpg

●Öncelikle Apple Beta Yazılım Programı'na kaydolmak gerekiyor. Bu işlem için, beta.apple.com adresine girip, Apple kimliği ile oturum açmak yeterli. Daha sonra iOS sekmesinde yer alan Getting Started başlığı altındaki "enroll your iOS Device" bağlantısına tıklayıp açılan sayfadaki adımlara geçin.

●iOS 9 Beta sürümünde sorun yaşamanız halinde geri dönebilmek için mevcut sürümünüzü yedekleyip arşivleyin.

●Yedekleme ve arşivleme işleminden sonra mobil cihazınızda, Safari tarayıcınızdan beta.apple.com/profile adresine gidin. Buradaki 'Dowvnload profile' linkini tıklayarak profili yükleyin. Daha sonra ekranınıza gelecek adımları takip edin.

●Bu işlemleri yaptıktan sonra Ayarlar/Genel/Yazılım Güncelleme menüsüne gidip cihazınıza iOS 9 Public Beta'yı yükleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.