iOS 9'un hayatımızı değiştirecek 9 yeni özelliği - Page 1

Apple Watch işletim sisteminde (Watch OS) kullanılan San Francisco yazı fontunun iOS 9 ve OS X 11'de standart font olarak yer alması bekleniyor. Apple normalde font olarak iOS ve OS X'te Helvetica Neue kullanıyor.

iOS 9'un hayatımızı değiştirecek 9 yeni özelliği - Page 2

iPad'in kullanım sürecini çok farklı bir seviyeye taşıyacak olan bu bölünmüş ekran özelliğin önümüzdeki ay düzenlenecek WWDC konferansı kapsamında tanıtabileceğini, yıl sonunda yayınlanacak iOS 9'la da aktif olarak kullanıma sunabileceğini söylüyor.

iOS 9'un hayatımızı değiştirecek 9 yeni özelliği - Page 3

Apple içinden bir kaynaktan gelen bilgiye göre Apple Harita’nın iOS 9’la daha fazla özelliğe sahip olacağı netlik kazanmış oldu.Ulaşım sekmesinde eklenilen bu harita özelliğinin detayları ve bölgelere göre kullanım farklılığı gösterip göstermeyeceği bilinmiyor. Ancak Apple’ın uzun süredir özellikle Amerika’da özel araçları ile harita gelişimini sağlamak için veritabanı oluşturduğu biliniyordu.

iOS 9'un hayatımızı değiştirecek 9 yeni özelliği - Page 4

iOS 9 kesinlikle yeni bir müzik uygulamasıyla gelecek. 2013’ten bu yana güncellenmeyen iTunes 11 yenilecek ve bu uygulamayla daha uyumlu ve özellikli olacak. Tüm arayüzü değişecek. Spotify ve Pandora gibi rakiplerin üstesinden gelmeye çalışması için pek çok sebebi olduğu söyleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.