Mobil

iOS bir kez daha farkını ortaya koymuş oldu: İşte kullanım oranları

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın işletim sistemi iOS’ın kullanım rakamları açıklandı. İşte OS 16, iOS 15 ve daha önceki sürümlerin kullanım oranları.

iOS bir kez daha farkını ortaya koymuş oldu: İşte kullanım oranları

Mobil işletim sistemi pazarının iOS ve Android arasında bölüşüldüğü bir gerçek. Her ne kadar Huawei’nin işletim sistemi HarmonyOS uzun bir süredir bu ikilinin arasına girmeye çalışsa da yakın bir zamanda bu çok mümkün görünmüyor. İşte bu yüzden rekabetin iOS ile Android arasında sürdüğünü söylemek yanlış olmayacaktır.

Peki bu iki işletim sisteminden hangisi daha iyi? Aslında soru bu haliyle oldukça genel ve cevapsız. Çünkü her kullanıcının telefonlarından ve dolayısıyla da işletim sistemlerinden beklentisi farklı.

iOS bir kez daha farkını ortaya koymuş oldu: İşte kullanım oranları

Ancak eğer sorumuzu kullanıcılarının en hızlı şekilde son sürüme geçtiği işletim sistemi hangisi şeklinde değiştirecek olursak, işte o zaman karşımıza tartışmasız bir şekilde iOS çıkacaktır.

Bir araştırma şirketi tarafından yapılan çalışmaya göre, Apple’ın en yeni işletim sistemi sürümü olan iOS 16, tüm zamanların en iyi başlangıçlarından birine imza attı. Henüz Eylül ayında kullanıma sunulmasına rağmen daha şimdiden neredeyse %69’luk bir kullanım oranına ulaşan sürüm, en büyük rakibi Android’e ise çok açık bir mesaj gönderiyor. iOS 15 sürümünün kullanım oranına baktığımız zaman, bu versiyonu kullananların tüm iPhone kullanıcılarının %25’ini oluşturduğunu görüyoruz. Tabi haliyle geriye de iOS 14 ve daha eski sürüme sahip olanlar için %6’lık bir pay kaldığını belirtelim.

Yorumlar
Nihat
Boş boş statistikadan ibarətdir bu reqemler sadece ,yeni versiya iphone 11 lerde bele qutudan acan zaman ios 16.1.1 versiyasi çıxır,bos seydi en son telefonlarina ve kohne modellerin teze versiyalarina ios 16 qoyurlar ,sizde ele bilirsiz camaat ozu kecir 16 ya .ios 16 cox bug olan versiyadir ,iphone 14 pro ve pro maxlarda zengi adboy eleyen zaman telefon donur,vir cox istifadeciler bundan sikayet edirler ,sonrada deyin iphone donmur , başı çıxmayan adamlarin yuzde 90i apple işlədir unutmayin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.