Mobil

iOS etkinleştirme kilidi kırıldı!

iPhone, iPad, ve Apple Watch'u başkalarının kullanmasını önlemek için geliştirilen Etkinleştirme Kilidi kırıldı. iOS 10.1.1'de yer alan açığın nasıl çalıştığı haberimizde.

iOS etkinleştirme kilidi kırıldı!

Apple, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına farklı yöntemler kullanması ile bilinir. Ancak bu güvenliği sağlamak göründüğü kadar kolay değil. iPhone, iPad, iPod touch ve Apple Watch'ta yer alan ve cihazların üçüncü bir kişi tarafından kullanılmasını önlemek adına geliştirilen, iOS 7 ile kullanıma sunulan Etkinleştirme Kilidi özelliği, geçtiğimiz gün bir güvenlik açığı ile karşılaştı. 

iOS 10.1.1 sürümünde yaşanan bu güvenlik açığı sayesinde Etkinleştirme Kilidi yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede kırılabiliyor. Bir güvenlik araştırma görevlisi olan Hemanth Joseph, Wi-Fi kurulumu ekranına; "Diğer " seçeneğini ve iPad Smart Cover'ı kullanarak çok uzun karakter dizeleri girerek iPad'teki Etkinleştirme Kilidi'ni kırmayı başardı.

iOS'te Etkinleştirme Kilidi kırma yöntemini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
mehmet
2020 de calışıyomu
Cevapla
ENES
BU SADECE EMOJİ İLE Mİ OLUOR _
Cevapla
Mehmet
evet kardeşim sadece emoji ile oluyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.