Mobil

iOS için Google Haritalar uygulaması çok yakında

iOS için geliştirilen Google Haritalar uygulaması son aşamasına geldi.

iOS için Google Haritalar uygulaması çok yakında

Hatırlarsanız iOS 6 ile birlikte Apple Google Maps uygulamasını kaldırmış yerine kendi haritasını koymuştu. Ancak yeni haritada birçok sorunlar ve hatalar vardı. Hatta Apple bu konuda kullanıcılardan çok fazla eleştiri almıştı.

Yeni gelen haberlere göre, iOS6 ile birlikte Apple'ın mobil işletim sisteminden kaldırılan ve ayrı bir uygulama olarak tekrar geliştirilen Google Haritalar uygulaması bitmek üzere.

1353360254_googlemapslogo.jpeg

Android platformundaki Google Haritalar uygulamasına göre farklı bir yapıya sahip olması beklenen iOS için geliştirilen bu uygulamanın ayrıca yol tarifi ve sesli navigasyon gibi hizmetlerinin iOS kullanıcılarana sunacağı da tahmin ediliyor.

Kaynaklardan alınan bilgilere göre, şirketteki herkes uygulama hazır hale geldiğinde onun Apple'ın onayını alacağından emin. Şu an son aşamaları olan Google Haritalar uygulaması için kesin bir çıkış tarihi verilmemiş.

Çoğu iOS kullanıcısının merakla beklediği Google Haritalar uygulamasının yayınlandığı zaman neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Şu navigasyon olayını önce bizde çözmesi gerekmez mi google resmen git iPhone al diyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.