Mobil

iOS kısıtlama, Android ise özgürlük sunuyor!

iOS’un kullanıcılara birçok noktada kısıtlamalar getirdiğini savunan Kawasaki, Android’in ise fazlasıyla özgürlük sunduğunu belirtiyor.

iOS kısıtlama, Android ise özgürlük sunuyor!

Birkaç hafta önce RedWrite’a verdiği röportajda sıkı bir Android destekçisi olduğu anlaşılan ve tüm dünyada Apple Fellow olarak bilinen Guy Kawasaki çarpıcı açıklamalarına devam ediyor. Bir yılı aşkın bir süredir Android tabanlı cihazlar kullanmaya başladığını belirten Kawasaki, Galaxy S III’ü bırakıp Note II kullanmaya başlamış. Tabi Androidli ilk telefonun da Motorola Razr Maxx olduğunu hatırlatalım.

Yeni sloganında “Asıl adamlar Android kullanır” ifadesiyle iddialı bir çıkış yapan eski Apple misyoneri, açıklamaların devamında şu ifadeleri kullandı: “Android’e olan bağlılığım her geçen gün artıyor. Galaxy Note II’nin cezbedici özelliklere sahip olduğunu inanıyorum. Her ne kadar hala MacBook Air kullanıyor olsam daNexus 7 tablete fazlasıyla bağlıyım ve günün her bölümünde mutlaka yanımda oluyor.”
1357240300_multi-window-galaxy-note-2.jpg

iOS’un kullanıcılara birçok noktada kısıtlamalar getirdiğini savunan Kawasaki, Android’in ise fazlasıyla özgürlük sunduğunu belirtiyor. Android’e geçiş sürecini LTE ve NFC’nin Apple ürünlerinde olmamasına bağlayan Kawasaki, her ne kadar iPhone 5 halihazırda LTE desteği sunuyor olsa da Android platformundan ayrılmayı düşünmediğini sözlerine ekliyor.

Yine Android kullanmakta karar kılmasında etken rol oynayan detayları ise şu şekilde sıralıyor;

-Galaxy Note II’de karşımıza çıkan birden fazla uygulamanın ekran üzerinde aynı anda çalıştırılması

-Widget’lar

-Uygulama ve klasörlerin alfabetik düzende sıralanabilmesi

-Google Play Store’da yer alan klavye çeşitliliği

-Şarj kolaylığı açısından micro-USB kullanımı

Yorumlar
mustafa
en iyiler ve herkes bir gün mutlaka android'e dönecekler.
Cevapla
Misafir
hadi be apple firmasindan kovulmasaydin boyle konusmazdin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.