Mobil

iOS kullanıcıları için müjdeli haber geldi

iPhone kullanıcılarının büyük bir merak içerisinde bekledikleri yeni işletim sistemi sürümünden güzel haberler gelmeye başladı.

iOS kullanıcıları için müjdeli haber geldi

Haziran ayı başında gerçekleşen Worldwide Developers Conference etkinliği kapsamında tanıtılan iOS 16 sürümü, o günden bu yana Apple kullanıcılarının en önemli beklentilerinden biri olmayı sürdürüyor. Bu yeni sürüme terfi edebilecek olan iPhone’ların kesin olarak ne zaman iOS 16’ya kavuşacakları hala netlik kazanmamışken, Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü gazeteci Mark Gurman en azından halka açık beta sürümü için bir tarih verdi.

Mark Gurman tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Apple iOS 16’nın geniş tabanlı beta çalışmasını bu hafta içerisinde tüm kullanıcılarının beğenisine sunulabilir. Peki halka açık beta çalışması tam olarak ne manaya geliyor?

iOS kullanıcıları için müjdeli haber geldi

Apple iOS 16’yı tanıttığı tarihten bu yana, yeni sürümünün sadece belli bir geliştirici grubu tarafından test edilmesine izin veriyordu. İşte yeni beta sürümünün halka açılmasıyla birlikte artık dileyen bütün kullanıcılar Apple Beta Yazılım Programına iPhone telefonları üzerinden kayıt olarak sürece dahil olabilecekler.

Böylece halka açık beta sürümü geldiğinde tıpkı normal güncelleme gibi kullanıcılar bu yeni sürümü yükleyebilecekler. Ancak burada asla unutulmaması gereken bir şey var. Bu sürümler hala tam ve nihai sürümler değil. Bu sebeple de içlerinde bir sürü hata barındırıyor. Zaten Apple’ın amacı da kullanıcılardan gelecek geri bildirimlerle bu hataların minimuma indirilmesi. Bu sebeple beta programlarına kayıt olurken ve telefonunuzu beta sürümüyle güncellerken 2 defa düşünün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.