Mobil

iPhone'dan Android'e büyük çalım! Kıskandıracak özellik büyük ilgi gördü

Apple'ın iOS 14.5 ile sunduğu gizlilik özelliği iPhone kullanıcılarının ilgisini çekti. iPhone sahipleri işi biliyor uygulamaların kendilerini izlemesini engelliyor.

iPhone'dan Android'e büyük çalım! Kıskandıracak özellik büyük ilgi gördü

Apple, iOS 14.5 güncellemesi ile birlikte Takip Etme adındaki bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde uygulamalar iPhone sahiplerini izleyemiyordu. Android'de asla olmayacak olan bu özellik güvenliğe önem veren iPhone sahiplerinin çok hoşuna gitmiş gibi görünüyor.

iPhone kullanıcıları yeni özelliği çok sevdi

Açıklanan verilere göre; kafayı kullanan iPhone kullanıcılarının yüzde 88'i bu özellik kullanıma sunulur sunulmaz kullanmaya başlamış. Takip Etme özelliğini kullandığınızda uygulamalar sizi izleyip, sizin hakkınızda veri toplayıp paylaşamıyor.

Facebook'a soğuk terler döktüren bu özellik, Apple'ın neden Apple olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Teknoloji dünyasında gizlilik denilence akla ilk gelen firma olan Apple, rakibi Google ile olan farkını arşa çıkardı diyebiliriz. Kullanıcılarının A'dan Z'ye tüm verilerini toplayan ve bunları işleyen Google, müşterilerini bu sayede kullanıyor.

Takip Etme özelliği nasıl çalışıyor?

Uygulama Beni Takip Etmesin seçeneğini seçerseniz uygulama geliştiricisi, genellikle takip amacıyla kullanılan sistem reklam tanıtıcısına (IDFA) erişemiyor. Ayrıca, uygulamanın sizi veya aygıtınızı tanımlayan diğer bilgileri (e-posta adresiniz) kullanarak eylemlerinizi takip etmesine de izin verilmiyor

Apple, müşterilerini kullanmak ve onlardan faydalanmak yerine güvenliği her geçen gün nasıl artırabiliriz diye düşünüyor. Android telefon sahipleri şu an iPhone sahiplerinden yüzde 300 daha fazla veri paylaşıyor. Çünkü Android veri toplamayı ve bunları işlemeyi çok seviyor.

iPhone'dan Android'e büyük çalım! Kıskandıracak özellik büyük ilgi gördü - Resim : 1

Eğer güvenliğinize önem veriyorsanız, iOS 14.5 ile gelen Takip Etme özelliği sizi iPhone almaya yöneltebilir. Güvenlik konusunda asla sizi yolda bırakmayan Apple'ın bundan sonraki hamlesi merak ediliyor. Bakalım Apple güvenliği daha ne kadar fazla artırabilecek?

Yorumlar
Ahmer
Haberi bir muhabir değilde sanki Fenerbahçe fanatiği gibi bir fanatik yazmis. Buram buram fanatiklik ve rakibe düşmanlık yatıyor. Bu yüzden hiç inandırıcı değil.
Cevapla
Lafalaf
Apple sahipleri kendini güvende hissetmeleri kadar mutluluk verici bir şey kalmadı geriye.
Cevapla
Zorba
Apple ne kadar iyi iOS yaparsa yapsın o çentik o ititci çentik iPhone'da olduğu sürece güzel olmayacak hiç
Cevapla
Veterinerci
Bir habere neden bu kadar sinirlendiniz anlamadım? Güzel bir özellik sonuçta. Kullandığınız cihazınızda olsa "özelliği açsam bile şu bu takip eder" mi dersiniz yoksa o özelliği kullanıp telefonu başka birilerine önerir misiniz? Bu özellik ilk Android'e gelse milletin salyası akardı Apple tarafına laf atmak için.
Cevapla
Veterinerci kocası
Android tarafında o kadar çok özellik var ki hangisiyle laf atsak sizin gibi fanboylar anlamıyor
Umut
Android zaten zirvede iosmudur nedir sacma sapan isim yapmıs iphone millete iyi kazık attıyo millet yemeyi seviyo. Android amiral gemireleri başkam.
Cevapla
Fdfhedf
Rüya mı görüyorsun
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.