IOS 3.0

IPhone'da metin kopyalayıp yapıştırabilecek bir zamanı hatırlıyor musunuz? Bu yeteneği iOS 3.0 yayınlanıncaya kadar cihaza geçemedi

3.0, uygulama içi satın alma işlemleri, iTunes film kiralama, manzara klavyesi ve sesli kontrolleri de tanıttı. Geri kalan iOS 3 güncellemeleri, premade zil sesleri ve alım geliştirme gibi özellikler ekleyerek oldukça küçüktü.

IOS 4.0

IOS 4.0 ile bir diğer önemli konu da: Çoklu görev. Haziran 2010, ayrıca uygulama klasörlerinin, birleştirilmiş e-posta gelen kutusu, iBooks ve iAd'in ilk görünümüdür. 4.0, orijinal iPhone için de ömrünü tamamladı: Bu noktadan sonra herhangi bir güncelleme alamadı.

IOS 4'ün diğer güncellemeleri AirPrint, AirPlay, HDR fotoğraf desteği, My iPhone'u Bulma ve Verizon'daki iPhone desteği içermektedir.

IOS 5.0

IOS 5.0, iPhone 4S ile birlikte çıktı ve Siri bununla geldi. IOS 5.0, Apple'ın mobil işletim sisteminde önemli bir güncellemeydi. Diğer özellikler arasında, Twitter entegrasyonu, iMessage, iCloud ve iTunes eşleştirme desteği, Play Gazetelik uygulaması, başlatma ekranındaki kamera kısayolu ve Bildirim ekranında (kilit ekranından görülebilenler de dahil olmak üzere) büyük değişiklikler yer alıyordu.

IOS 5.0 çok değişiklik getirdi, ancak ömrünün geri kalanı yükseltmeler açısından oldukça sıkıcıydı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.