iOS'un yeni güncellemesi 5.1.1 çıktı - Hemen güncelleyin!

Apple'ın mobil cihazlar için sunduğu iOS işletim sisteminin 5.1.1 adındaki yeni güncellemesi yayınlandı, hemen kurulam başlayıp indirin!

iOS'un yeni güncellemesi 5.1.1 çıktı - Hemen güncelleyin!

Apple'ın San Francisco'da geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni iPad ile birlikte kullanıcıla sürpriz bir şekilde sunduğu yeni iOS güncellemesi 5.1'in ardından dün gece saatlerinde yepyeni bir güncellemesi kullanıcılar için belirdi.

Apple yeni güncellemesi ile birlikte her zaman yaptığı gibi bir takım yenilikleri de yine beraberinde getirerek eksikliklere hatalara tek tek çözüm aradı. Güncelleme dün yayınlandığı günden beri tüm dünyada neredeyse milyonlarca kişi tarafından anında indirilmeye başlandı. Hatta dün güncellemenin yayıldığını kullanıcılar hızıyla son zamanlarda gündeme damgasını vuran Twitter'dan öğrendi. Hashtag uygulamasında Trend Topic'de karşımıza iOS 5.1.1 çıktı.

1336481474_ios511.jpegGüncellemenin boyutu ise iPhone için 54.5 MB büyüklüğünde iken yeni iPad'de 42.5 MB boyutunda. Güncellemeleri iTunes yada kablosuz olarak cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Yeni güncelleme ile birlikte bir çok yenilik geldi bunlar;

iOS 5.1.1 ile Giderilen Sorunlar ve Yenilikler

Bu güncelleme aşağıdakiler de dahil olmak üzere iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini içerir:

  • Kilitli Ekran kestirmesi kullanılarak çekilen fotoğraflarda HDR seçeneğini kullanma güvenilirliği artırılmıştır
  • Yeni iPad’in 2G ve 3G ağlar arasında geçiş yapmasını engelleyen hatalar giderilmiştir
  • Bazı durumlarda AirPlay video oynatımını etkileyen hatalar düzeltilmiştir
  • Safari yer imlerini ve Okuma Listesi’ni eşzamanlama güvenilirliği artırılmıştır
  • Satın alma işlemi başarılı olduktan sonra ‘Satın alınamıyor’ uyarısının görüntülenmesiyle ilgili bir sorun giderilmiştir

Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için, lütfen şu web sitesini ziyaret edin:

http://support.apple.com/kb/HT1222

Mobil cihazınızın güncellemesi hakkında herhangi bir bilginiz yok ise lütfen daha önceki konularda da belirttiğimiz gibi Kablosuz olarak OTA güncellemesi yapabilirsiniz. Bu mobil cihazınızda iOS 5 ve üstü sistem olanlar için geçerlidir! Diğer bir işlem ise iTunes ile gerçekleştirilen işlemlerdir.

*Güncellemede sorun yaşayan kullanıcılar için bir sonraki anlatımımız iOS'ta nasıl güncelleme yapılır adında olacaktır, bekleyiniz...