iOS’un yeni sürümünü bekleyenlere müjde!

Apple’ın popüler işletim servisi iOS yakın zamanda yeni sürümüne kavuşacak gibi görünüyor.

iOS’un yeni sürümünü bekleyenlere müjde!

Apple, son geliştiricilere iOS 17.2, iPadOS 17.2 ve diğer güncellemelerin yayın adayı sürümünü sundu. Bu güncelleme, tüm uyumlu iPhone modellerinin ihtiyaç duyduğu birçok hata düzeltmesi ve performans artırma içeriyor. Gereken düzeltmelerin yanı sıra, iOS 17.2, şirketin WWDC 2023 etkinliğinde duyurduğu bir dizi önemli özelliği de getirecek. Eğer emin değilseniz, Apple'ın iOS 17.2 güncellemesini tüm uyumlu iPhone modelleri için ne zaman yayınlayacağını öğrenmek için aşağıdaki detayları kontrol edebilirsiniz.

Apple, iOS 17.2'nin final sürümüne yaklaşıldığını gösteren bir süre boyunca beta aşamasında bulundu. Şirket geçen hafta iOS 17.2'nin yayın adayı sürümünü geliştiricilere sundu, bu da final güncellemenin yakın olduğunu gösteriyor. Apple ayrıca watchOS 10.2, macOS 14.2 ve tvOS 17.2'nin de yayın adayı sürümlerini geliştiricilere duyurdu. Yayın adayı sürümü, genel halka son iOS 17.2 sürümünü sunmadan önce potansiyel olarak son güncellemedir.

iOS’un yeni sürümünü bekleyenlere müjde!

Apple genellikle beta veya final güncellemelerini Salı günleri yayınladığı için iOS 17.2'nin 12 Aralık Salı günü yayınlanması bekleniyor. Ancak Apple, başka bir yayın adayı sürümünü geliştiricilere sunma kararı alırsa bir hafta daha beklemeyi tercih edebilir. Çünkü Apple, tvOS 17.2 ve macOS 14.2'nin ilk yayın adayı sürümünü sunduktan birkaç gün sonra ikinci sürümü yayınladı. Bu nedenle, iOS 17.2 ve iPadOS 17.2'nin final sürümünü birkaç gün daha bekletme olasılığı vardır.

iOS 17.2 güncellemesi, getireceği birçok özellik göz önüne alındığında önemli bir güncelleme olacak. Apple'ın iOS 17.2'ye yeni bir Günlükler uygulaması, Eylem Düğmesi için yeni bir çeviri seçeneği, iPhone 15 Pro için uzamsal video kayıt desteği, yeni widget'lar, iMessage'da ileti anahtar doğrulama ve daha fazlasını eklemesi bekleniyor.

Yeni özellikler ve güvenlik güncellemelerinin yanı sıra, iOS 17.2'nin iPhone kullanıcılarını rahatsız eden birçok işletim sistemi hatasını da düzelteceği tahmin ediliyor. iOS 17, bir dizi sorunla başladı ve Apple, bunları ilk güncellemelerinde düzeltmeye kararlıydı. Ancak şirket, Wi-Fi bağlantısı ve takılma sorunlarını henüz çözemedi. Daha önce bildirdiğimiz gibi, iOS 17'deki garip bir hata, iPhone'ların tamamen donmasına neden oluyor gibi görünüyor. Muhtemelen, Apple'ın iPhone için iOS 17.2 güncellemesi bu sorunları çözecektir.