iOS 1: iOS 1 ile beraber iPhone 2G özellik bakımından diğer telefonlarla rekabet açısından geride kalsa da dokunmatik ekran, Google Maps ve Safari ile web browser deneyimi en iyi olan cihaz oldu. iOS dosya sistemini son kullanıcıdan saklayarak genel mobil deneyimini başka bir noktaya taşıdı.

iOS 2: Temmuz 2008'de iOS 2 açıklandı ve "üçüncü parti" uygulamalar için App Store tanıtıldı. Apps devrimi aslında mobil dünya için de bir fırsat demekti. Her ne kadar diğer mobil işletim sistemleri uygulamalara yabancı olmasalar da bunlara ulaşmak çok da kolay olmayan, zahmetli yöntemlerle yapılıyordu. iOS'un uygulama geliştiricilerine ürettiklerini kolay ve güvenli şekilde satma fırsatı sunuyor olması, uygulama dünyasının gelişmesindeki en önemli katalizörlerden biri oldu.

iOS 3: iOS 3.2 sürüm numarası ile iPad satışa sunuldu. iOS'a iPad ile birlikte geniş ekran kullanıcı deneyimi gelmiş oldu. Geliştiriciler hızlı bir şekilde uygulamalarına geniş ekran deneyimini getirdi.

iOS 4: Bu sürüm çok görevlilikle (multitasking) ile anılacak. iOS tam anlamıyla bir çokgörevlilik deneyimi sunmasa da bazı servisler için bu önemli bir özellik anlamına geliyordu. Özellikle VoIP, navigasyon, müzik, yerel bildirimler, dosya indirme ve aktarma uygulamaları için belli bir zaman aralığında arka planda çalışma izni veriyordu. Bu sürümle çokgörevlilik ile uygulamanızı sonlandırmadan uygulamalar arası geçiş sağlandı. Hatırlarsanız, bu sürümle iPhone4'te anten sorunları da ortaya çıkmıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.