Mobil

iPad A.B.D ordusunun merceğinde!

Dünyanın en çok kullanılan tabletlerinden iPad'ler ABD ordusunun merceği altında.

iPad A.B.D ordusunun merceğinde!

Dünya mobil cihaz teknolojisinin gelişmesinde büyük bir paya sahip olan iPadler ABD ordusunun merceği altına alındı. Sivil havacılıktan sonra iPad'ler artık ABD ordularının askeri uçaklarında kullanılacak.

iPad Dünya üzerinde  bir çok resmi kurum tarafından mercek altına alındığını biliyoruz. Özellikle sivil havacılık sektöründe pilotların tercihi olan iPad yeni dönemlerle birlikte Devlet kurumları tarafından da takip ediliyor.

1330770819_18.jpg
Devlet'in kamu kurumlarında ve bir çok özelleştirilmiş kurumlarda kullanılan iPad'ler, Devlet'in ordusunda da kullanılacak. ABD yeni iPad'leri ordularının havacılık bölümündeki pilotlarda kullanımı için mobil cihazı incelemeye aldı.

1330770766_biyobiyo-455x354.jpg

Böle bir karara alınma sebeplerinin başında, pilotların ellerinde olan sayfalarca uçuş listelerinin iPad'e yüklenerek hem kafa karışıklığını engellemek hem de tasarruf sağlamak amaçlı olduğu belirtiliyor.

Bloomberg'den alınan bilgilere göre ABD ordusu Apple ile 18.000 iPad için anlaşma yaptı. 9.36 milyon dolarlık bu anlaşma ile ABD Hava ordusu büyük bir tasarruf yapmak istiyor.Anlaşma kapsamında piyasa değeri 600 dolar olan iPad'ler Amerikan ordularına 520 dolardan verilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.