Mobil

iPad Air 3 geliyor!

iPad Air 3 iddiaları tekrar alevlendi. Son gelen haberler tabletin önümüzdeki birkaç içerisinde tanıtılacağı yönünde.

iPad Air 3 geliyor!

Apple geçen hafta düzenlediği kapsamlı basın etkinliğinde iPhone 6S ailesinin yanı sıra 12.2 inçlik iPad Pro ve iPad mini 4’ü kullanıcılarla buluşturdu. Uzak Doğu’dan gelen son bilgiler Apple’ın ürün yelpazesine bu yıl bir cihaz daha katacağı yönünde.

Çinli mydrivers sitesinin iddiasına göre Apple bu yılın sonunda ya da 2016’nın başında iPad Air 3’ü açıklayacak. 9.7 inç büyüklüğünde 2334 x 3112p çözünürlüklü ekrana sahip olacak iPad Air 3 4:3 ekran formatına sahip olacak. Tablette inç başına 401 piksel yoğunluğu bulunacak.

A9 ya da A9X işlemcisinin eşlik edeceği iPad Air 3’te 2 ya da 3 GB RAM’in kullanılması bekleniyor. iPad Pro’da olduğu gibi 4GB RAM’in kullanılması düşük ihtimal. iPad Air 3’ün 16/64 ve 128GB sürümleri olacak. Tablette ayrıca 2.1MP ön kamera ve 8MP ana kameraya yer verilecek.

Pil kapasitesine gelince; iPad Air 2’de 7340 mAh kapasiteli bir pil kullanan Apple, iPad Air 3’te pil seviyesini daha aşağılara çekebilir. Gelen haberler iPad Air 3’ün 5mm kalınlığa sahip olacağı yönünde. Bu da pil kapasitesini ister istemez aşağı çekecektir. iPad Air 3 ayrıca suya ve toza dayanıklı bir yapıda olabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.