Mobil

iPad Air 3’ün çıkış tarihi yaklaşıyor

Apple haberlerinde sağlam bir kaynak olan KGI analisti Ming-Chi Kuo’ya göre iPad Air 3 2016’nını ilk çeyreğinde tanıtılacak.


9.7 inçlik iPad serisi tabletin ürün döngüsü tamamlanmış olmasına karşın Apple cephesinde henüz bir tanıtım gerçekleşmedi. Bu yılki etkinlikte iPad mini 4 ve iPad Air’i duyuran Apple, iPad Air 3 içinse görünüşe bakılırsa kullanıcıları çok bekletmeyecek.

Apple’a ilişkin haberlerde en güvenilir kaynaklardan biri olarak gösterilen KGI analisti Ming-Chi Kuo’ya göre iPad Air 3 2016’nını ilk çeyreğinde tanıtılacak. Kuo ayrıca iPad Air 3’ün iPhone 6S ve 6S Plus modellerinde kullanılan 3D Touch ekran teknolojisinden yoksun olacağı bilgisini paylaştı. 

ilginizi çekebilir; 

1450215204_ipad-family-2-1.jpg

iPad Air 3 2016'nın ilk çeyreğinde tanıtılacak

Basınca duyarlı ekranın üretim sürecinin zorlu koşullardan geçmesi, söz konusu ekran teknolojisinin tabletlerde yer almasına engel teşkil ediyor. Kou’ya göre 3D Touch ekranların üretim sürecinde sıkıntılar yaşansa da, iPhone 7’de de basınca duyarlı ekran kullanılacak.

Apple’dan 2016’nın ilk çeyreğinde Apple Watch 2 ve 4 inçlik iPhone 6C duyuruları da bekleniyor. Dolayısıyla Apple Watch 2, iPhone 6C ve iPad Air 3 tanıtımları aynı etkinlikte gerçekleşebilir.  

ilginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.