Mobil

iPad Air, Android kullanıcılarının dikkatini çekiyor!

Kara Cuma alışverişinde kayda değer Android kullanıcının tablet tercihi iPad oldu.


Amerika'da alışveriş çılgınlığının yaşandığı gün olarak isimlendirilen Kara Cuma'da en çok tercih edilen ürünler yine mobil cihazlar oldu. Teknoloji dünyasında önemli indirimlerin yapıldığı bu günde tablet satışlarına ilişkin bir araştırma yapan InfoScout, 90. 000 iPad Air'in satıldığı bilgisini verdi. Yapılan indirimi de dikkate aldığımızda iyi bir satış rakamı olarak değerlendirilebilir. Araştırmada asıl dikkat çeken ayrıntı ise satılan tablet sayısının %40'lık diliminin Android kullanıcıları tarafından satın alınmış olmasıdır.  Başka bir ifadeyle Kara Cuma'da 36.000 Android kullanıcının tercihi iPad oldu.

1386223723_gsmarena001.jpg

Android her ne kadar akıllı telefon pazarından aslan payı elinde bulunduruyor olsa da, tablet kategorisinde hala Apple kadar popüler değil. Tüketiciler Android tarafından 7 ve 8-inçlik tabletlere yoğun ilgi göstermesine rağmen tablet=iPad algısı henüz yıkılmış değil. Tabletlere özel oluşturulan uygulama sayısında da iOS'un Android'in bir hayli önünde olduğunu belirtelim. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.