Mobil

iPad kullanıcılarına WhatsApp müjdesi!

Facebook harekete geçerek iPad kullanıcılarının WhatsApp’ı kullanabileceği bir uygulama geliştirmeye başladı. Detaylar haberimizde.

iPad kullanıcılarına WhatsApp müjdesi!

Uzun bir süredir WhatsApp’ı iPad cihazlarında kullanmak isteyen kullanıcılar için sonunda Facebook tarafından ilk adımın atıldığı öğrenildi.

iPad kullanıcılarına WhatsApp müjdesi!

iPad kullanıcıları telefonlarında olduğu gibi tabletlerinde de WhatsApp uygulamasını kullanmayı çok uzun zamandır beklemekte.

WhatsApp mesajlaşma uygulaması iOS platformu için App Store’da sadece iPhone için kullanımına sunulmuştu. Günlük işlerini iPad cihazlar ile yapmakta olan ve çalışırken de bu cihazları sürekli olarak kullanmak zorunda kalan kullanıcıların en büyük şikayetlerinden biri de WhatsApp mesajlaşma uygulamasının İPad cihazlarda kullanılamıyor olması. 

WABetaInfo tarafından elde edilen bilgilere göre Facebook, iPad cihazlar için WhatsApp for iPad  adında yeni bir uygulama geliştirmek için çalışmalara başladı. Geliştirilecek olan bu uygulamanın kullanım açısından oldukça kolaylıklar sağlayacağı belirtilirken, uygulamada yer alan bir özelliğin ayarlar bölümünden aktif edilmesi ile ekranın ikiye bölünebileceği ve sohbet ekranında iken geçmiş konuşmalara ait bölümün aynı anda ekranda görüntülenebileceği belirtiliyor.

Facebook telefon numarası için çözüm arıyor

Facebook telefon numaralarının tek bir WhatsApp hesabı için kullanılabildiğini bilerek, iki veya daha fazla cihazda WhatsApp uygulaması kullanımı sırasında  yaşanacak kimlik problemini ortadan kaldıracak bir uygulama geliştirmeye çalışıyor. Bu problem için nasıl bir çözüm getireceği merak konusu olan şirketin bu uygulamayı tüm kullanıcılar için ne zaman kullanıma sunacağı ise tam olarak bilinmiyor.   

Yorumlar
Muzaffer
Windows Web uygulamasında telefon kamerası karekod okuyor. ipadde tersi olur ipad telefonun karekodunu okur. Kamerası olmayan ipad mi var. Mantık aynı olmalı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.