Mobil

iPad Pro Üniversiteli Oluyor!

Lynn Üniversitesinde iPad Pro ile eğitim başlıyor

iPad Pro Üniversiteli Oluyor!

Apple'ın iPad Pro'su oldukça yeni bir ürün ama birçok kişi şimdiden bu "pahalı" oyuncağa ilgi göstermeye başladı bile. Ülkemizde genellikle varlığın göstergesi olarak kullanılan iPad Pro gibi ürünler yurt dışında ise gerçek amacında kullanılmaya başlıyor. 

1453450175_starbucks-apple-mac-teknolojioku.jpg

Amerika'da eğitim veren Lynn Üniversitesi 2013 yılından beri Apple ile ortakalaşa ders müfredatı hazırlıyor. Üniversiteden gelen açıklamaya göre öğrenciler 2. dönem ile birlikte iPad Mini'den iPad Pro'ya geçiş yapacaklar. 

iPad Pro'nun kalemi sayesind grafik - tasarım bölümünde okuyan öğrencilerin artık çok daha inovatif işler ortaya koyabileceğini belirten rektör iPad Pro sayesinde kitaplara da gerek kalmayacağının altını çizyiyor. Havacılık, tasarım ya da müzik eğitimi olan öğrenciler artık sınıf dışında derinlemesine projeleri tamamlayacağını da belirten İcra Direktörü Shaun Exsteen Apple ile orataklığın da devam edeceğinin altını çiziyor. 

1453451698_ipad-pro-smart-keyboard-84.jpg

Ülkemizde de öncelikle özel üniversitelerin bu uygulamaya geçebileceğini düşünüyoruz. Üniversiteye giderken fersah fersah kitap taşımak zorunda kalan bir öğrenci olarak bu ve bunun gibi haberlerin artmasıın umuyorum.

 
          
                    
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.