Mobil

iPad'e Photoshop müjdesi

Apple'ın popüler tablet bilgisayarı iPad'e Photoshop'un tam sürümünün geleceği iddia edildi.

iPad'e Photoshop müjdesi

Teknoloji firması Apple'ın popüler ürünlerinden biri olan ve Pencil isimli kalemi ile özellikle tasarımcıların kullandığı iPad tablet modeline tam sürüm Photoshop gelmesi bekleniyor. Özellikle iPad Pro modelinde sadece Photoshop Express sürümü bulunuyor. Ancak bu sürüm kısıtlı özellikleri bulunduğundan tasarımcılar açısından yetersiz kalıyor ve eleştiri alıyordu.

Ortaya atılan kuvvetli iddialara göre Apple, iPad tablet bilgisayar için Adobe ile iş birliği yaparak tam sürüm Photoshop'u getirmeye hazırlanıyor. Resmi olarak ekim ayında düzenlenecek olan Max konferasında duyurulacağı belirtilen sürüm, tasarımcılar için önemli bir eksikliği giderecek gibi görünüyor.

Tam sürüm Photoshop'ta aynen masaüstü sürümlerinde olduğu gibi bütün özellikler kullanılabilecek. Bu da özellikle iPad Pro kullanan profesyoneller açısından önemli bir gelişme olacak. iPad kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan bu problem de bu sayede ortadan kalkmış olacak. Photoshop'un tam sürümün 2019 yılında kullanıma sunulması da bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.