Mobil

iPhone 11 modelleri Türkiye satış tarihi açıklandı

Apple, iPhone 11 modellerinin Türkiye'de satışa sunulacağı tarihi resmi olarak açıkladı.

iPhone 11 modelleri Türkiye satış tarihi açıklandı

Klasik olarak Eylül ayında tanıtılan iPhone 11 modellerinin Türkiye satış tarihi netlik kazanmamıştı. Apple yaptığı bir açıklama ile iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max cep telefonlarının satış tarihini resmi olarak duyurdu.

iPhone 11 modelleri Türkiye satış tarihi açıklandı

Apple tarafından duyurulan tarihe göre yeni iPhone 11 modeli ve beşinci nesil akıllı saat Apple Watch Series 5 18 Ekim'den itibaren Türkiye pazarına sunulacak.

Kullanıcılar, 18 Ekim tarihinden itibaren apple.com.tr adresi üzerinden, App Store uygulamasından, Apple Store’lardan, Apple Yetkili Satıcılarından ve belirli iletişim operatörlerinden ürünleri satın alabilecek.

iPhone 11 modellerinin fiyatı belli değil

Öte yandan yeni telefonların ve akıllı saatin satış tarihi belli olsa da fiyatları henüz açıklanmadı. Geçen ay tanıtılan iPhone 11 modelleriyle beraber önceki sürüm iPhone cep telefonlarının Türkiye fiyatlarında indirim yapılmıştı. Ancak Apple ürünlerini Türkiye'ye özel olarak daha pahalı sattığı için iPhone 11 modellerinin de bu pahalılıktan nasibini alması bekleniyor.

Yorumlar
Smart
Ülkeye göre farklı fiyat politikaları yürütmekten vazgeçmediği sürece küresel bazda satış rakamları düşmeye devam eder. Dolar bazında ABD’de 750 dolar olan bir ürünü burada 2 katı fiyatına satması anlaşılır değil. Ülkemizde vergiler yüksek olsa bile bu kadar büyük bir farkı vergilerle açıklamak mümkün değil ABD’nin ambargosuna rağmen Huawei küresel bazda Samsung’un ensesinde. Xiaomi 3.lüğe yerleşti. Hiç bir firma vazgeçilmez değildir.
Cevapla
Ah ah
Ya ne bos konusmussun apple 1000 dolara veriyorsa vergisini o mu belirliyor. Ulkede vergiler cok canim Once arastir da sonra konus
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.