Bilindiği üzere ABD'li teknoloji devi Apple'ın, geçtiğimiz gün etkinlik davetiyelerini medyaya dağıtmasıyla iPhone 11 serisinin tanıtılacağı resmiyet kazandı.


Yeni iPhone modellerinin isimleri; iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olacak.


Merakla beklenen ve Kaliforniya'daki Steve Jobs Tiyatrosu'nda gerçekleşecek olan etkinlik, 10 Eylül 2019 tarihinde ülkemiz saati ile 20.00’da başlamış olacak.

Etkinlik mottosunda 'By Innovation Only' ifadesi kullanılarak, yeniliğe vurgu yapıldığı dikkatimizi çekiyor.


Lafı fazla uzatmadan içeriğimizin asıl konusu olan, iPhone 11 Pro'nun sahip olacağı muhtemel özelliklerinden bahsedelim.

iPhone 11 serisine ait tüm modellerin en dikkat çeken özelliklerinden biri 5G'yi destekleyecek olması. Bu da filmleri dahi saniyeler içerisinde cihazınıza indirebileceğiniz anlamına geliyor. Elbette bu en basit örneği. 5G'nin çok daha önemli görevleri olacak.

Apple’a yakın kaynaklardan sızan bilgiler, iPhone 11 Pro'da olacağı gibi diğer yeni iPhone modellerinde de kare kamera kurulumu ile kullanıcılarını karşılayacağı iddia ediliyor.


Cihazın arkasında üç adet kamera lensi bulunacak. Bu kameraların 12MP telefoto lens, 12MP geniş açı lens ve Sony tarafından üretilen 12MP süper geniş açılı lens olması bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.