Mobil

iPhone 12 öldürüyor! Şaka değil!

Apple'ın iPhone 12 ailesi maalesef ki insaları ölüm ile burun buruna getiriyor. Kalp pili olanlar için yapılan iPhone 12 uyarısı herkesi korkuttu.

iPhone 12 öldürüyor! Şaka değil!

Apple, geçtiğimiz aylarda iPhone 12 ailesini resmi olarak satışa sunmuştu. Bu modellerde yer alan MagSafe adı verilen özellik sayesinde telefonu kablosuz olarak şarj etmek daha da kolaylaşmıştı. Telefonun arkasında yer alan mıknatıslı bobinler sayesinde MagSafe destekli aksesuarların yapışmasını sağlayan iPhone 12 için bugün korkutan haber geldi.

Henry Ford Kalp ve Damar Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre; iPhone 12'de MagSafe için yer alan bu mıknatıslar, kalp pili olan kişileri olumsuz etkiliyor. Hatta bazı durumlarda bu mıknatıslardan dolayı kalp pilinin durabileceği de belirtiliyor.

Bu açıklamlardan sonra Apple cephesinden de konuyla ilgili açıklama geldi. Apple da MagSafe teknolojisinin bu tip sorunlara yol açabileceğini doğruladı. Eğer kalp piliniz veya vücudunuzda başka bir implant varsa iPhone 12'yi o bölgeden en az 15 cm uzak tutmanız gerekiyor. Aksi durumda iPhone 12'deki MagSafe implant ile etkileşime girerek vücudunuza zarar veriyor.

iPhone 12 öldürüyor! Şaka değil! - Resim : 1

Sağlık konusunda sürekli atılımlar yapan sürekli yenilikler duyuran Apple'ın böyle bir olayda isminin geçmesi oldukça kötü oldu. Eğer kalp piliniz varsa gerçekten de iPhone 12'yi vücudunuzdan uzak tutmanızda fayda var. MagSafe'in bobinleri maalesef ki ciddi hasalar verebilir veya ölümünüze neden olabilir. 

Apple bu hatasından muhtemelen ders alacak ve iPhone 13'te ya MagSafe'i daha güvenli hale getirecek ya da bu teknolojiyi bırakacak.

Yorumlar
Misafir
Demekki sadece keseye zararlı degilmiş sağlığada zarar
Cevapla
Ayhan
Tüm dünya Türkiye ye imreniyor sizin yazdıklarınıza bak. Uzaya bile gideceğiz daha ne olsun ayıp ayıp.
Cevapla
Arda
Yorumun umarım ciddi değildir.
Pf
Osla oldursun
Cevapla
Yunus emre
Türkiyede ölen olmaz çünkü kimse alamıyor
Cevapla
Lost enemy
Bir I phone 12 pro max cin fabrika cikis fiyatı 519 dollar Bizde 18.000Tl Allah Turkiyenin yardımcısı olsun inşallah
Cevapla
Alex
PS5 bile aslında 4000₺ civarlarında.Aslında buda 4300₺ civarlarındadır normalde
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.